Glory over Everything: Beyond The Kitchen House

Okładka książki Glory over Everything: Beyond The Kitchen House Kathleen Grissom
Okładka książki Glory over Everything: Beyond The Kitchen House
Kathleen Grissom Wydawnictwo: Simon & Schuster Cykl: Dom służących (tom 2) literatura piękna
Dom służących (tom 2)
Simon & Schuster
2016-04-05
2016-04-05

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Książka jest ciekawa i wciągająca, akcja toczy się szybko. Przyjemnie się czyta.

Powieść bardzo ciekawa i wciągająca ale ...
z taką ilością błędów w jednej książce jeszcze nigdy się nie spotkałam. Czy Wydawnictwo Papierowy Księżyc nie zatrudnia korektora?

Powieść bardzo ciekawa i wciągająca ale ...

Wciąż poruszająca, niezwykle trudna historia o niewolnictwie i traktowaniu ludzi o pochodzeniu "czarnym" jako gorszych, jako rzeczy. Mocniej wstrząsnęła mną część pierwsza, ale i obok tej historii nie mogłam przejść obojętnie, ani oderwać się od lektury.

Czuję jednak niedosyt, ponieważ część poruszonych wątków nie zostało zakończonych.

Udana kontynuacja "Domu służących", który bardzo mi się podobał. Powieść sama się czytała;-).

Bardzo dobra druga część. Były przykre wspomnienia i trzymająca w napięciu akcja ratowania Pana. Przelewający się ból i siła walki zostały bardzo dobrze pokazane. Dobrze i szybko się czytało.

Kontynuacja "Domu służących". Druga część równie dobra jak pierwsza.

Kontynuacja "Domu służących". Druga część równie dobra jak pierwsza.

Druga część bardzo ciekawa, przedstawione losy dorastającego Jamiego, trochę za mało bohaterów część pierwszej, i według mnie spokojnie można było aukcję rozłożyć na tom trzeci. Wciągająca historia z optymistyczną końcówką, bardzo przyjemna lektura.

Zaczyna się dobrze, a potem jest coraz lepiej. Najciekawsze są opisy przygód zbiegłych niewolników przeprawiających się przez bagna, ich wędrówka przez południową Wirginię, ukrywanie się w buszu. Sporo okrucieństwa, sporo brutalnych scen, opisów fizycznego cierpienia. Strach pomyśleć, że tak było naprawdę.

Drugi tom i dobra kontynuacja "Domu służących" autorstwa Kathleen Grissom.
Myślę, że nie zauważamy na co dzień i nie doceniamy tego, czym jest wolność.
Jest nam ona dana i wydaje się oczywistością jak powietrze, które nas otacza. Tymczasem nie dla wszystkich takie rarytasy.
W drugiej części poznajemy dalsze losy Jamiego Pyke'a.
Zaplątany w swoje zobowiązania z przeszłości i teraźniejszości, gnany wyrzutami sumienia, znajduje się w centrum awanturniczej eskapady mającej na celu wyrwanie z plantacji niewolników swojego służącego.
Autorka przenosi nas do XIX-wiecznej Ameryki. Najpierw na bardziej liberalną bogatą północ, a potem na zacofane farmy południa.
Książkę czyta się szybko i takich historii można przeczytać by wiele bez znużenia.
Mam tylko dwie obiekcje, które są ze sobą powiązane.
Mam wrażenie, że autorka chciała w tej książce zawrzeć wszystkiego za dużo. Tyle się tam dzieje, że nie ma chwili wytchnienia. To z kolei powoduje, że niektóre wątki wydają się niedokończone.
Chyba że będzie trzecia część...

Drugi tom i dobra kontynuacja "Domu służących" autorstwa Kathleen Grissom.
Myślę, że nie zauważamy na co dzień i nie doceniamy tego, czym jest wolność.
W drugiej części poznajemy dalsze losy Jamiego Pyke'a.
Zaplątany w swoje zobowiązania z przeszłości i...

Czytając nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że autorka zwiedzała miejsca, w których dzieje się akcja, a które pewnie są teraz skansenem amerykańskiej historii i z zeszytem w ręce notowała, co przewodnik opowiadał. Sama historia ckliwa i łzawa, ale czyta się szybko.

• Obyczajowe
  • Przeczytane 2021