Żyć aż do końca. Instrukcja obsługi choroby

Wydawnictwo: Biblioteka Więzi
justyna

Ks. Jan Kaczkowski nie obrażał się, gdy nazywano go onkocelebrytą. Przeciwnie –świadomie wykorzystał swoją chorobę i wiedzę zdobytą przy pracy w hospicjum, aby zwrócić naszą uwagę na rolę medycyny paliatywnej. To dzieło wieńczy książka „Żyć aż do końca”–rzetelny, ale też pełen humoru przewodnik po chorowaniu i umieraniu. Ks. Jan przekazuje w niej solidną dawkę wiedzy cennej dla samych chorych i ich bliskich, jak również lekarzy i personelu medycznego.

źródło opisu: https://www.swiatksiazki.pl

źródło okładki: https://www.swiatksiazki.pl

magdaloona80 | 2017-04-19

Lektura nie dla każdego. Sama nie uważam się za osobę szczególnie wrażliwą, ale czytając czułam się tak, jakbym to ja była śmiertelnie chora, tak dogłębne były opisy uczuć jakie targają ludźmi, którzy usłyszeli wyrok. Uważam jednak, że powinna to być lektura obowiązkowa dla lekarzy, pielęgniarek i księży, bo umiejętność rozmawiania z ciężko chorym i umierającym to też sztuka. Poza tym to naprawdę kopalnia wiedzy o różnych sposobach walki, nawet jeśli już nie z samą chorobą, to walki o godne umieranie, o człowieczeństwo do końca.

Kat | 2017-07-01

Instrukcja, a jednak nie do końca instrukcja obsługi choroby. Książka trafiona w punkt. Jest w niej opisane dokładnie to co mnie męczyło. Konkretnie: "Czy dobrze robiłam nie rozżalając się nad chorobą? Czy dobrze zrobiłam gadając o sobie, o swoim życiu, radząc się, a nie płacząc nad osobą chorą..."Kiedy ją czytałam, łapałam się na tym, że co chwilę szeptałam pod nosem: "Faktycznie tak było..."
Napisana w kształcie rozmowy, wygodnie się ją czyta. Oczywiście powtarzają się tematy z innych książek Księdza ale w żaden sposób to nie przeszkadza. :)
Jego słowa zwyczajnie CHCE się czytać.

Darciatko | 2017-08-18

Przewodnik o godnym umieraniu.
Lektura obowiązkowa.

chriss99 | 2017-08-01