Burza Niebios

Cykl: Klątwa Imperium (tom 3) | Seria: Nowa Fantastyka
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Storm of heaven
powieść, fantasy,

Trwa wielka wojna trzech potęg, przeciwko sobie stają Rzym, Persja i plemiona dowodzone przez Mahometa z Mekki. Szczęście odwraca się od Cesarstwa Wschodu – ciężko chory cesarz Herakliusz leży przykuty do łóżka w Konstantynopolu, jego brat Teodor przegrywa wielką bitwę z pustynnymi plemionami. Zachodnie Cesarstwo wciąż naprawia zniszczenia, jakich dokonała ogromna erupcja Wezuwiusza. Ukryty w dolinie Damawand perski czarownik Dahak knuje zemstę.

Nie wszystko jednak stracone. Książę Maksjan przekonał się, że nie musi niszczyć Klątwy, wystarczy jedynie, że nieco ją zmieni. W Judei młody czarownik Dwyrin osiąga pełnię swej mocy i doskonali umiejętności podczas magicznych pojedynków z przyjacielem Odenatusem, który dowodzi teraz zdziesiątkowaną armią Palmyry. W Gocji, na północ od Dunaju, powstaje nowy legion, dowodzony przez pewnego bardzo starego generała.

Thomas Harlan. Amerykański autor fantastyki, laureat wielu nagród literackich. Składające się na cykl "Klątwa imperium" powieści "Cień Araratu", "Brama ognia" oraz "Burza niebios", ukazujące alternatywną historię Imperium Rzymskiego i Persji, zyskały duże uznanie czytelników i stały się bestsellerami.

źródło opisu: [Prószyński i S-ka, 2008]

Aneczkaq | 2016-06-07