Zgłosuj na książki roku 2017
The Great Divorce
piekło, niebo
Leksi88

Wielki rozwód przekonuje kolejny raz o niezwykłym talencie C.S. Lewisa do tworzenia zaskakujących przypowieści i poruszających do głębi alegorii. Autor zaprasza czytelnika na przejażdżkę autobusem z piekła do nieba. Dla niektórych będzie to niestety podróż tam i z powrotem. "Jeśli zechcemy zatrzymać piekło (lub choćby ziemię), nie ujrzymy nieba, a jeśli przyjmiemy niebo, nie zabierzemy z...

"Jeśli zechcemy zatrzymać piekło (lub choćby ziemię), nie ujrzymy nieba, a jeśli przyjmiemy niebo, nie zabierzemy z piekła nawet najmniejszych i najbardziej osobistych pamiątek." Stwierdzenie to dotyczy nie tylko bohaterów tej opowieści...

źródło opisu: PALABRA; 1994

źródło okładki: http://tezeusz.pl/256983,lewis-clive-staples-rozwod-ostateczny.html

Krystyna Ponder-Sajdek | 2017-09-16
Leksi88 | 2017-03-13