Listy do Nieznanego Człowieka

9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poezja, wiersze, listy
poezja
kinga

"Listy do Nieznanego Człowieka" to drugi po debiutanckim "Pokarmie matki" zbiór wierszy autora. "Listy" powstały w latach 2008-2011. Nie jest to jednak forma antologii z tamtego okresu, a raczej monografia, będąca zamkniętą kompozycją 25 wierszy. Tytułowe "Listy" należy rozumieć w sposób dosłowny. Poezja jest jednym z najbardziej intymnych sposobów komunikacji międzyludzkiej. Jest jak list...

Poezja jest jednym z najbardziej intymnych sposobów komunikacji międzyludzkiej. Jest jak list wysłany z pewną intencją, jednak bez możliwości odczytania odpowiedzi. Wiadomość zwrotna pozostaje na zawsze w depozycie Nieznanego Człowieka.

Grafiki Jacka Zięby-Nęcka nie są ilustracjami do mojej poezji. Nie są także jej estetycznym uzupełnieniem. Sposób, w jaki przemawiają do mojej wyobraźni, jest pokrewny impulsom, które kierowały mną podczas zapisywania odczuć w formie wierszy. Istnieje dziwne pokrewieństwo pomiędzy słowem i obrazem, które trudno czasem sprecyzować,być może na całe szczęście.

Jakub Pańków

źródło okładki: własne