Do zobaczenia w Paryżu

Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal
I'll See You in Paris
literatura obyczajowa, romans
Anka

Poruszająca historia o miłości, tajemnicy, sztuce, literaturze i Paryżu Nastrojowa opowieść o trzech niezwykłych kobietach. Pru po śmierci narzeczonego w Wietnamie zatrudnia się w Anglii jako opiekunka ekscentrycznej staruszki. Narzeczony Annie wyrusza właśnie do Afganistanu, a ona sama chce wreszcie poznać tożsamość własnego ojca. Jest jeszcze księżna Malborough – femme fatale swojej epoki....

Poruszająca historia o miłości, tajemnicy, sztuce, literaturze i Paryżu

Nastrojowa opowieść o trzech niezwykłych kobietach. Pru po śmierci narzeczonego w Wietnamie zatrudnia się w Anglii jako opiekunka ekscentrycznej staruszki. Narzeczony Annie wyrusza właśnie do Afganistanu, a ona sama chce wreszcie poznać tożsamość własnego ojca. Jest jeszcze księżna Malborough – femme fatale swojej epoki. Jedno jest pewne – każdej z nich pisana jest wielka, choć nie zawsze szczęśliwa miłość.

Książka oparta na historii Gladys Spencer-Churchill, księżnej Marlborough.

źródło opisu: http://hurt.bonito.pl/k-1002151-do-zobaczenia-w-paryzu

źródło okładki: http://hurt.bonito.pl/k-1002151-do-zobaczenia-w-paryzu

Kate1404 | 2017-05-05
Przeczytana: 04 maja 2017

Książkę kupiłam bo urzekła mnie śliczna okładka. Uwielbiam książki, które są związane z Paryżem + dodatkowo tajemnice przodków. Niestety nie wciągnęła mnie ta historia, niby fabuła ok, ale nie zaiskrzyło. Lubię jak książka rządzi się moim życiem, kiedy czekam na każdą wolną chwilę żeby choć jeden rozdział przeczytać. Tu niestety mocno się "namęczyłam" żeby ją doczytać.

darkangel | 2017-05-02
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

Ciekawa, zaskakująca sentymentalna

książek: 12090
Wiesława | 2017-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2017

Poległam... Na 164 stronie. Nie, żeby strona ta była szczególna. Powinnam trzepnąć to dużo wcześniej, ale łudziłam się, że coś wreszcie się zdarzy. Takiej nudy daaaawno nie zaznałam, czytając książkę

Emillu | 2017-05-08

Zwiodła mnie piękna okładka na wystawie księgarni (duży plus), ale w środku wieje nudą, mimoże to opowieść oparta na historii Gladys Spencer-Churchill, co powinno dodać jej skrzydeł. Nie przekonały mnie postacie, brakowało nastroju. Miałam dwie książki do czytania - tę i Portugalkę. Niestety Do zobaczenia w Paryżu przegrało z kretesem, nie doczytałam jej do końca.

TeaBooksLover | 2017-05-05
Przeczytana: 26 maja 2017

Od pewnego czasu ciągnie mnie do wielowątkowych powieści, opartych na wydarzeniach z XX-wiecznej historii i zawierających nienachalny wątek romansowy - “Do zobaczenia w Paryżu” spełnia wszystkie te kryteria. Konstrukcję tej powieści porównałabym do matrioszki - główna opowieść skrywa w sobie kolejną, a w niej znajdujemy następną, pragnąć jak najszybciej dotrzeć do sedna i odkryć wszystkie sekrety.

Jest rok 2001, dwudziestodwuletnia Amerykanka Annie Haley przyjeżdża wraz z matką, Laurel, do niewielkiego brytyjskiego miasteczka Banbury. Zawsze były tylko we dwie - mimo wielu prób i pytań, Annie nigdy nie udało się dotrzeć do informacji, kim był jej ojciec. Podczas gdy Laurel zajmuje się sprawami, związanymi ze sprzedażą odziedziczonej nieruchomości, Annie, z pomocą Gusa - starszego mieszkańca Banbury, oraz książki odnalezionej w rzeczach matki, zaczyna zgłębiać historię zaginionej księżnej Marlborough, która rzekomo mieszkała kiedyś właśnie w tym mieście.

Gus cofa się w swojej...

ZaczytanaBrunetka | 2017-07-01
Przeczytana: 26 czerwca 2017

''Annie, każda historia ma swoje tempo. [...] Nie można wyrzucić z siebie wszystkiego przy pierwszym podejściu.''

Dwie kobiety. Dwie różne historie. A jednak mają tak dużo wspólnego.

Jest rok 1972. Pru po śmierci swojego, niedoszłego, narzeczonego podejmuję pracę w dalekiej Anglii, w nadziei, że czas i odległość pomoże uleczyć jej pustkę po stracie. Zostaje opiekunką ekscentrycznej bogatej staruszki, jednak nie ma pojęcia kim tak naprawdę jest podopieczna. Pewnego wieczora Win, pisarz pragnący stworzyć biografię Pani Spencer, wtargnie na posesję i nie dość, że zszokuje Pru celem przyjazdu do Grange to jeszcze rozkocha w sobie dziewczynę na zabój.Win twierdzi, iż staruszka jest zaginioną Gladys Spencer-Churchill, księżną Marlborough. Rzekoma księżna mimo, że zaprzecza tej wersji to zgadza się na napisanie swojej biografii. Win mieszkając w domu staruszki coraz bardziej utwierdza się w przekonaniu, że ma do czynienia z księżną. Wraz z Pru odkrywa nowe pomieszczenia, rzeczy...

Aleksandra | 2017-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2017

Nudnawa, dopiero przy końcu się jako tako rozkręca

Monika | 2017-09-18
Przeczytana: 18 września 2017

Dawno nie czytałam tak nudnej książki.Z wielkim trudem dobrnęłam do połowy i się poddałam.Kupiłam w ciemno bo urzekła mnie okładka.

sosiks | 2017-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2017