Najpiękniejsze opowieści przedszkolaka

Wydawnictwo: Greg
8 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
bajki, przedszkolak, opowieści

Najpiękniejsze opowieści przedszkolaka to zabawne historie, których bohaterami są sympatyczne zwierzątka, pojazdy, zabawki lub dzieci. Dzięki tym ciepłym i przyjaznym opowiadaniom maluchy dowiedzą się, dlaczego trzeba mówić prawdę, jak należy zachowywać się na spacerze, w teatrze, dlaczego warto jeść zdrowo i jak opiekować się zwierzątkami. Opowieści dostosowane są do poziomu dzieci w wieku...

Opowieści dostosowane są do poziomu dzieci w wieku przedszkolnym. Zajmująca tematyka, odpowiednia długość i kolorowe ilustracje sprawią, że dzieci nie będą się nudzić i wiele się nauczą!

To najlepsza książka dla żywiołowych przedszkolaków, które każdego dnia przeżywają mnóstwo nowych przygód!

źródło opisu: Wydawnictwo GREG, 2017

źródło okładki: www.greg.pl

Netula_CK | 2017-05-26
Przeczytana: 26 maja 2017

Wiek przedszkolny to taki dziwny czas, kiedy dziecko niby wciąż jest dzieckiem, a jednak potrafi zaskoczyć rozumowaniem, którego nie powstydziłby się żaden dorosły. I podobnie jak dorośli, dzieci mają problemy, które przeżywają na swój własny sposób. Czasem to komunikują, innym razem skrywają w sobie i rolą osoby dorosłej jest dostrzeżenie tego problemu, zanim urośnie do rangi czegoś w umyśle dziecka nierozwiązywalnego. Myli się jednak ten, kto uważa, że problemy dzieci dotyczą jedynie zabawek i temu podobnych rzeczy. Dziecko może przeżywać osobiste dramaty i niekiedy trzeba mu pomóc, bo samo nie poradzi sobie z drzemiącymi w nim emocjami. I o tym właśnie jest ta książka.

Kiedy okazuje się, że dziecko musi nosić okulary, spotyka się ono z różnymi reakcjami wśród rówieśników. Początki, jak wszystko co nowe, mogą być trudne i na pewno dobrze wtedy poznać historię Adasia i jego okularów, których zaczęli mu zazdrościć wszyscy w przedszkolu! A może komuś brakuje odwagi, bo widzi, że...

Katia81 | 2017-04-29

Książeczka wpadła mi w ręce przez zupełny przypadek. Krótkie, ale zabawne historyjki. Synek je uwielbia i każdą zna prawie na pamięć. Szkoda, że jest ich tak mało.

Patrycja | 2017-07-17