Smocze gniazdo. Pogodnik trzeciej kategorii. Tom 3

Wydawnictwo: Fabryka Słów
978-83-60505-69-4

Nikt cię nie kocha? Nieprawda, zawsze masz swoje wierne kłopoty! O tym właśnie po raz kolejny przekona się Rosselin – mag pogodowy trzeciej kategorii. Jego pech jest wierny niczym piękna Annabell – oficjalna narzeczona pogodnika. Dlatego gdy w pałacu cesarzowej dochodzi do zaburzenia bariery magicznej, podejrzliwe spojrzenia kierują się na nieszczęsnego Rosselina i jego przyjaciela – smoka...

Nikt cię nie kocha? Nieprawda, zawsze masz swoje wierne kłopoty!
O tym właśnie po raz kolejny przekona się Rosselin – mag pogodowy trzeciej kategorii. Jego pech jest wierny niczym piękna Annabell – oficjalna narzeczona pogodnika. Dlatego gdy w pałacu cesarzowej dochodzi do zaburzenia bariery magicznej, podejrzliwe spojrzenia kierują się na nieszczęsnego Rosselina i jego przyjaciela – smoka Filippona. Nasi bohaterowie muszą uciekać – najlepiej szybko i daleko.
Jednak łatwiej uciec przed pościgiem magów niż własnym pechem. Rosselin, Filippon i Annabell trafiają do Smoczego Miasta, a niestety nie wszystkie smoki okazują się podobne do Filippona… Czy pogodnik ocali skórę? Czy ocaliwszy ją, zdoła znów odwlec ślub z Annabell? I czy Filippon znajdzie sobie samicę? Odpowiedzi szukaj w straszno–śmiesznym III tomie „Pogodnika trzeciej kategorii”.
Zabierzcie dzieci, bo smoczysko leci!

źródło opisu: www.fabryka.pl

źródło okładki: www.fabryka.pl

Ettelea | 2010-04-06
Przeczytana: czerwiec 2009

Ocena przyznana za całą, rozbrajającą humorem trylogię. Bo mag, który nie potrafi czarować i smok, który boi się latać to bohaterowie nadzwyczajni (kompletne łamagi). Do tego pojawiające się co przygoda równie ciekawe indywidua. I jak tu się nie śmiać? Polecam zwolennikom dobrego 'fantastycznego' humoru.

Xerox | 2015-11-21

Deus ex machina na koniec jest trochę irytujące. Nie spodziewajcie się pozamykania wątków.

byłem_fprefectem | 2012-02-21
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 21 lutego 2012

Posłużę się cytatem z książki i dodam coś od siebie: Koniec pieśni. I jeszcze jeden lekko sparafrazowany cytat z drugiego tomu tej (jak na razie i mam nadzieję, że ostatecznie) trylogii: "Ni sensu, ni składu, to jeno sztuka rozkładu - powiadało żartobliwe pałacowe przysłowie, które choć dotyczyło upadku moralności, świetnie też pasowało do pracy pisarza".

Więcej na http://niepamietnikfprefecta.blogspot.com/2012/02/niestety-juz-niesmoczne.html

colld | 2015-06-29
Przeczytana: 15 czerwca 2008

Mam mieszane uczucia co do tej serii. Coś pomiędzy 'dobrze się czyta', a 'po jaką cholerę ja to czytam?'. Wrażenie, że to się sensu większego nie trzyma, a fabuła jest sklejona na bardzo słaby klei, niestety, jest zbyt namolne.
Przy pierwszym tomie było fajnie, przy drugim jeszcze jeszcze, ale przy trzecim to już jest tylko: 'hę?'.

Basieńka | 2011-11-18
Przeczytana: 2008 rok

czytając ją zaśmiewałam się do łez, podobnie jak przy dwóch poprzednich, polecam, jest łatwa, lekka i przyjemna

Kitelek Zaklika | 2012-04-18
Na półkach: Przeczytane, 2012r., Serie...
Przeczytana: 18 kwietnia 2012

Jeśli chcesz ciekawej, wciągającej i dowcipnej książki, możesz śmiało sięgnąć po Smocze gniazdo, która zapewni Ci sporo dobrej rozrywki. Nawet, jeśli nie znasz fabuły poprzednich tomów, ten jest na tyle odrębną całością, że już po kilku stronach nie ma problemów ze zrozumieniem, kto jest kim i co się właściwie dzieje.

Grzesiek | 2012-11-22

Niestety mam wrażenie, że książka powstała pod przymusem wydawcy. Humor zastąpiony akcją, błędy fabularne i kompletne porzucenie ciekawych wątków. Jednym słowem - zawód.

Franesca | 2014-02-06

Przygód część dalsza... Nie można ich spuścić z oka nawet na chwilę :)

scirus | 2016-11-18
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone