Broad Peak. Góra wyśniona, góra przeklęta

Tłumaczenie: Urszula Chlebicka
Wydawnictwo: Sklep Podróżnika
Broad Peak. Traum und Albtraum. Auf den Spuren von Hermann Buhls letzter Expedition
literatura faktu

Pochłaniająca relacja z dwóch wypraw na Broad Peak. W 1957 roku, kiedy szczyt zdobyto po raz pierwszy, zaginął jeden z członków ekspedycji – Hermann Buhl. W 2006 ruszyła wyprawa śladami pierwszych zdobywców i tym razem również doszło do tragedii. Jochen Hemmleb przeplata historie obu wypraw, opowiadając przy tym o wspinaczach, ich motywacjach i dramatach, z którymi muszą się mierzyć.

źródło opisu: http://podroznik.com.pl/nasze-ksiazki/broad-peak/

źródło okładki: http://podroznik.com.pl/nasze-ksiazki/broad-peak/

KasicA | 2017-03-27

Zmeczyla mnie...Chociaz tematyka jest mi bliska i ostatnio sporo czytam literatury gorskiej, ta wybitnie mi nie podeszla. Nie wiem czy to kwestia tlumaczenia czy po prostu narracji. Szkoda.

starshefa | 2017-05-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017