Pielęgniarstwo neurologiczne - Adamczyk Kazimiera

Wydawnictwo: Czelej
zdrowie, medycyna

Pacjent z problemami neurologicznymi to dla pielęgniarki wyzwanie. Powinna ona umieć nawiązać z nim kontakt oraz motywować go do aktywności i pracy nad sobą, udzielając wsparcia emocjonalnego. Sposoby pielęgnowania takich pacjentów opisywano już wiele razy. W odróżnieniu od dotychczasowych publikacji z tej dziedziny, w prezentowanej tu książce nacisk położono na elementy pielęgnowania, zaś aspekty kliniczne chorób podano tylko w zarysie. Autorka przedstawiła propozycję uproszczonej dokumentacji pielęgniarskiej dla każdej z omówionych chorób.

Gosia | 2016-09-13
Na półkach: Studia, Przeczytane