Zgłosuj na książki roku 2017

Jego portret Opowieść o ks. Janie Kaczkowskim

Wydawnictwo: Esprit
Ag2S

Ksiądz Jan Kaczkowski we wspomnieniach znajomych i przyjaciół. Bezkompromisowy, ale czuły. Zakochany w kapłaństwie. Prowadził hospicjum, jednocześnie zmagając się z chorobą. „Onkocelebryta” – tak mówił sam o sobie. I chociaż wiadomo było, że jego stan jest ciężki, śmierć w marcu 2016 roku wydawała się zdecydowanie przedwczesna. Jednak ludzie, którzy osobiście poznali księdza Jana powtarzają –...

Ksiądz Jan Kaczkowski we wspomnieniach znajomych i przyjaciół.

Jednak ludzie, którzy osobiście poznali księdza Jana powtarzają – on cały czas jest z nami. W poruszających rozmowach z Katarzyną Szkarpetowską wspominają jego bliskość, pasję i… słabość do steków.

źródło opisu: http://www.esprit.com.pl/484/Jego-portret.html

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl/484/Jego-portret.html

Karo | 2017-05-01
Przeczytana: 30 marca 2017

Ks. Jan Kaczkowski niewątpliwie był wyjątkowym człowiekiem. Jednak czasem odnosi się wrażenie, że po śmierci tego typu osób, inni, po prostu się podczepiają stając się "przyjacielem", "dobrym kolegą" i opowiadają, promując siebie. Z drugiej strony w książce pojawia się kilka głębszych wywiadów, które mogą wzruszyć. Jeśli może to komuś pomóc stać się lepszym człowiekiem, to polecam.

Agi | 2017-10-12
Przeczytana: 12 października 2017

KS.Jan był był jak gwiazda pojawił sie, jasnial coraz bardziej i nagle zgasł.Pozostało po nim wspaniale dzieło -hospicjum.Zadziwia mnie jego pogodzenie się z chorobą, nie bał się śmierci tak jak Św Jan Paweł II, który czekał na spotkanie ze Stwórca.Tak wspominam znajomych, sąsiadów dawno niewidzianych, pytam o nich, a tu "no wiesz, rak", wiecznie to okropne słowo.

IroniaLasu | 2017-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2017

Myślę,że portret ks. Jana mógłby najpełniej napisać ktoś, kto był bliżej. Nie pojawiły się wywiady z rodziną, a niektóre osoby widziały księdza Jana zaledwie raz.
Niektóre wywiady wzruszające,ale polecam dokładnie zapoznać się z książkami ks. Jana. Może ponownie, jeśli ktoś czuje niedosyt.

Anna | 2018-02-08
Przeczytana: luty 2018