Powrót do Poziomki

Cykl: Rok w Poziomce (tom 2)
Wydawnictwo: Znak Literanova
Ag2S

Inne wydania

Zaskakujące zwroty akcji, ogromna ilość wzruszeń i dobrej energii - to w skrócie książka Katarzyny Michalak! Ewa jest wreszcie szczęśliwa: zdobyła wymarzony domek, ma śliczną córeczkę, a u jej boku stoi wspaniały mężczyzna. Mogłoby się wydawać, że jej życie to istna sielanka i tak już będzie zawsze. Lecz ścieżki życia nie mogą być proste… Kiedy w pracy pojawiają się poważne kłopoty, a mąż...

Lecz ścieżki życia nie mogą być proste…
Kiedy w pracy pojawiają się poważne kłopoty, a mąż wyjeżdża w interesach na drugi koniec świata, bajkowy świat Ewy zaczyna się rozsypywać jak zamek z piasku.
Czy uda się jej ocalić wydawnictwo przed bankructwem i uratować swoje małżeństwo? Z kim wróci z dalekiej podróży? Czy będzie to jej mąż, czy ktoś inny?
"Powrót do Poziomki" to ciepła, zabawna powieść o ludziach, którzy potrafią stawić czoła nawet najbardziej nieprzewidzianym kłopotom. Bo wszystko można przezwyciężyć dzięki nadziei, przyjaźni i miłości!

Katarzyna Michalak zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych pisarzy w ubiegłym roku (w grupie zaangażowanych czytelników). Autorka „Leśnej Polany” wyprzedza w tym zestawieniu m.in. Stephena Kinga, Norę Roberts czy Paulo Coelho.
Źródło: Raport TNS „Stan czytelnictwa w Polsce w 2015 roku” przygotowany przez Pracownię Badań Czytelnictwa Biblioteki Narodowej w Warszawie.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Opinie czytelników (2093)
Dia | 2015-03-01
Przeczytana: 01 marca 2015

Powrót do Poziomki czyli wracamy do Urle City gdzie panuje pełna sielanka. Zgodnie z zasada autorki życie płata figle więc i bohaterowie zostają poddani pewnej próbie. Ewę z dzieckiem zostawia mąż wyjeżdzając na kontrakt a później przedłuża swój pobyt ale już o prywatna podróż życia. Przyjaciel, w którym jednak Ewa się kocha zostaje oskarżony i ucieka przed prokuratura z kraju. Ewa zostaje z dzieckiem, rodziną przyjaciela i nianą, która okazuje się transseksualna. Takie i inne atrakcje czekają na czytelnika. Ja się bawiłam dobrze przy tej lekturze choć czasem zaskakują mnie wątki powołane do życia w tej powieści,

basik | 2016-08-31
Na półkach: 52 książki 2016

O ile pierwsza część była zabawna i bardzo mi się podobała, to "Powrót do Poziomki" bardzo mnie rozczarowała.
A to za sprawą głównej bohaterki Ewy,która swoją głupotą i roztrzepaniem doprowadzała mnie do szału. Tak nie postępuje dorosła osoba tylko małe głupie, rozpieszczone dziecko.
Humor humorem, ale w nadmiarze szkodzi.A tu prawie wszystko było takie komiczne, takie nierealne, prawie że karykaturalne, jakby nie działo się we współczesnym świecie, całkowicie oderwane od rzeczywistości.
Powieść prócz humoru musi mieć w sobie jeszcze to "coś" co przyciąga uwagę, co wciąga i że chce się o tym czytać.
Książkę lekko się czyta ale nie porusza ona żadnych ciekawych spraw.
Nawet adopcja dziecka czy historia Janki jakoś mnie nie wzruszyły chociaż powinny, bo były napisana w taki pobieżny sposób.
Powieść jest zabawna, owszem, ale jest taka cukierkowata, że aż irytująca.
Przeczytałam, teraz muszę szybko zapomnieć, bo mam nadzieję, że ta powieść to był taki wypadek przy pracy i inne książki...

Katherina87 | 2014-10-19
Na półkach: Literatura polska

Owocowa seria. Kontynuacja Roku w Poziomce.
Kiedy wszystko w życiu zawodzi- pozostają marzenia. I małe cuda, które zdarzają się każdemu z nas.

Ewa ma wszystko o czym marzy młoda kobieta: wspaniałego mężczyznę u boku, śliczną córeczkę, ciekawą pracę w wydawnictwie i… ukochany domek- pełną ciepła i czaru Poziomkę.
Czy mając tyle szczęścia, można się jeszcze czymś martwić?
Niestety, można… Na przykład tym, że mąż postanawia wyjechać do Korei, w pracy piętrzą się trudności, a najlepszy przyjaciel… wciąż jest dla Ewy kimś więcej. Ewa wybiera się w podróż za mężem, jak zawsze tam gdzie Ewa tam i przygody tak jest i tym razem.

Czy Ewie i Witoldowie uda się pokonać przeciwności i ocalić małżeństwo?
Czy Jasia, opiekunka małej Julijski, odnajdzie spokój i harmonię?
I wreszcie- co przyniesie naszej bohaterce niespodziewana podróż do Indii?

Powrót do Poziomki to ciepła, zabawna i urzekająca historia bohaterów, którzy szukają swojego szczęścia- pomimo życiowych kłopotów i niespodzianek...

wiejskifilozof | 2014-07-24

Jak to miło wrócić,do Poziomki.Nareszcie wejść do tego pięknego domu i spotkać z Ewo i resztą tych fajnych ludzi i zwierząt.
Brakowało mi tego ciepła i cudownych chwil.
Książka wciągnęła mnie,od początku.Historia Jasi,uczy tolerancji.
Piękna pełna wzruszeń przygoda w Indiach,który uczy nas że żyjemy mimo wszystko w normalnym kraju.
Książka pełna wzruszeń i mądrych słów.

miki24gr | 2013-12-08
Na półkach: 2013
Przeczytana: 08 grudnia 2013

Po kolejną książkę Katarzyny Michalak sięgnęłam, by znaleźć ukojenie nerwów zszarganych zarówno szarą rzeczywistością, jak i niedawno skończonym thrillerem. I znalazłam! Odprężenie, kwiecisty i zabawny język, dużo prawdziwej ludzkiej dobroci, dużo śmiechu, a nawet egzotyczną podroż do Indii. W powieści autorka poruszyła też-jak zwykle- jakieś ważne zagadnienie- tym razem głód i nędzę w przeludnionych krajach świata oraz transseksualizm- zjawisko nieczęste, lecz wymagające zrozumienia dla inności.
Zdecydowanie polecam tę książkę!!

Madi | 2014-04-17
Na półkach: Lekkie,ciepłe
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Do książek Pani Małgosi sięgam jak do bajek dla dorosłych, które są pełne cieła,niesamowitych przygód ,trochę wzruszają ,a trochę rozbawiają,a co najważniejsze kończą się-jak każda bajka heppy endem.
Opowiadane historie Pani Małgosi odprężają i nigdy się przy nich nie nudzę.
Tu poznałam trochę roztrzepaną i zwariowaną Ewę,która najpierw działa zanim pomyśli i wpada w nie lada tarapaty -i ta Ewa trochę mnie irytowała,ale za razem poznaję Ewę jako kochającą matkę i żonę oraz czułą i oddaną przyjaciółkę , która za wszelką cenę chce pomóc przyjaciołom w biedzie.
Nie jest też obojętna na ludzkie losy,w wspaniałomyślny sposób zrozumiała "problem" swojej niani do dziecka-Jasi oraz podczas podróży do Indii uratowała tonące niemowlę, które później adoptowała.
Choć nie czytałam I części "Poziomki".to myślę ,że w niczym to nie przeszkadzało.
Książka jest miła,lekka i przyjemna oraz pełna humoru w sam raz na gorsze dni i poprawę samopoczucia.

m90 | 2012-01-06
Na półkach: 2012
Przeczytana: 05 stycznia 2012

Nie polecam nikomu, kto szuka ambitnej czy choćby troszkę ambitnej literatury. Główna bohaterka jest totalną idiotką, która nie ma pojęcia o realiach współczesnego świata. Sama książka jest jakby oderwana od rzeczywistości. Jeśli ktoś lubi cukierkowe opowiadania, w których świat jest cudownym rajem, to proszę bardzo.
Mnie osobiście męczył charakter Ewy, zachowującej się niczym dziesięcioletnia dziewczynka.
Nie czytałam pierwszej części i nie zamierzam, wystarczająco dużo czasu zmarnowałam na tę książkę. O ile seria "Poczekajka", "Zachcianek" w swej infantylności była zabawna, o tyle "owocowa seria" to stek bzdur dla nastolatek.

izabela81 | 2014-04-14
Na półkach: 2014 rok
Przeczytana: 14 kwietnia 2014

"Powrót do Poziomki" to kontynuacja "Roku w Poziomce". Zaczęłam trochę nie po kolei, ale to wcale nie przeszkodziło mi w odbiorze książki. Główna bohaterka - Ewa jest roztrzepana. Przypomina mi trochę "Anię z Zielonego Wzgórza". W powieści rozbawiła mnie pewna rzecz. Otóż to, że autorka osadziła siebie jako jedną z bohaterek i pisze o sobie: Ta Michalak.

To powieść o wzlotach i upadkach, o miłości i fascynacji, o przyjaźni i jej trwałości, tolerancji i marzeniach. W książce nie brakuje również dramatycznych momentów. Książka jest zabawna, pogodna, ciepła i wzruszająca, dlatego czyta się ją lekko i przyjemnie.

bewelka86 | 2014-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2014

"Powrót do Poziomki" przeczytałam od razu po "Roku w Poziomce", stąd byłam "na świeżo" ze wszystkimi bohaterami i wątkami. Nie zdążyłąm więc zatęsknić ani za główną bohaterką ani za klimatem powieści pani Michalak.

Drugi tom poziomkowej (a trzeci owocowej) serii jest podobny do poprzedniego, choć może nieco słabszy. Kto polubił bohaterów i tolerował nastroje Ewy, ten w tej części może zmienić o nich zdanie. Pojawi się kilka nowych postaci, w tym niania Jasia, która skrywa dość wstydliwą tajemnicę.

W tej powieści autorka znów próbuje poruszyć kilka trudnych tematów, jednak jak zwykle jest ich za dużo jak na jedną (dość krótką) książkę i jest to raczej zasygnalizowanie problemów, niż jakaś głębsza refleksja nad nimi.

Moje odczucia po lekturze tego tomu są podobne jak po przeczytaniu "Roku w Poziomce". Z tym że w tej części autorka postara się trochę bardziej poirytować Czytelnika pomysłami głównej bohaterki i zachowaniem reszty postaci.

Moja ocena dla każdego tomu to 4/10.
Da...

kasandra_85 | 2011-11-25