Wszystko albo nic

Wydawnictwo: Evita Press
Stokrotka

Wszystko albo nic” opowiada niezwykłe historie miłości, które nie zawsze kończą się w przewidywalny sposób. To historia przyjaciółek Lindy i Wandy oraz ich nietypowego wspólnika Eda. Właściciele małej księgarni w Pradze, którzy doświadczają dokładnie tych samych radości i trosk życia jak my wszyscy, podchodzą jednak do nich bardzo swobodnie. Historia spleciona humorem, sarkazmem, pasją,...

Historia spleciona humorem, sarkazmem, pasją, śmiechem, łzami, męskim ego i kobiecą pewnością siebie. Historia tak prawdziwa, że każdy się w niej odnajdzie

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

Stokrotka | 2017-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2017

Zawiodłam się na tej książce, bo nastawiłam się na coś bardziej interesującego.
Nudna historia Wandy i Lindy - ich romansów i perypetii miłosnych...
Ledwo zmęczyłam całość i w zasadzie nawet trudno cokolwiek napisać o treści tej niby komedii-romansu. Być może film /dzięki aktorom/ okaże się lepszy. Po przeczytaniu pozostaje pustka. Na pierwszy plan wysuwa się miłość głównej bohaterki Lindy /rozwodzącej się 27-latki z dzieckiem/ i Jakuba. Wszystko zaczyna się od znajomości internetowej /aż do znudzenia prowadzone rozmowy, zanim dochodzi do spotkania/.
Może i książka jest napisana lekkim piórem, ale treść /jak dla mnie/ jest raczej chaotyczna, bezbarwna i zniechęca do czytania.
Mimo wszystko sądzę, że "Wszystko albo nic" znajdzie swoich zwolenników...

Justinek | 2017-03-18
Przeczytana: 18 marca 2017
Asia | 2017-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2017

Zmęczyłam się strasznie próbując przeczytać to do końca, z bólem się udało... Przez większą część książki zastanawiałam się - jak główna bohaterka może być taką idiotką i poniżać się tak bardzo przed mężczyzną, który ją upokorzył tyle razy. Wkurzający dla mnie był też stosowany kilkakrotnie w książce zabieg, gdzie Linda mówiła coś w stylu "rozmawialiśmy o tym z Jakubem, ale nic wam do tego". Bardzo rozczarowała mnie ta książka.

wieewioorkaa | 2017-04-07

Chyba nie zostanę fanką pani Urbanikovej. Książkę czytałam dość długo, odkładałam na potem. Początkowo była nudna. Dziwne były momentami przeskoki w czasie, bohaterka irytowała mnie brakiem godności i bieganiem na łańcuszku za facetem. W czasach kiedy wszędzie obowiązuje zakaz palenia papierosów w miejscach publicznych bohaterowie palili w hotelu w restauracji i to ciągłe przypominanie "nie zaciągaj się, bo będzie ci niedobrze", to paląca tego nie wie, cierpi na amnezję?
Śmieszyła mnie też nieznajomość Amy Winehouse, czy Celine Dion. Naprawdę? W 2007 roku można było nie słyszeć o Amy? Że o Celine nie wspomnę? Momenty przyprawiały mnie o złośliwy uśmieszek na twarzy. Może na Słowacji jest inaczej.
W każdym bądź razie książkę przeczytałam, historia lekko irytująca ale moja ciekawość zakończenia zwyciężyła.

Roksana Golec | 2017-04-02

Kim jestem? Jak rozpoznać prawdziwą miłość?

Zdawać by się mogło, że książka właśnie o tym będzie traktować - o niestrudzonej drodze w miłości, gdzie dostajemy wszystko.. albo i nic. I choć przygody z mężczyznami pojawiają się w życiu głównej bohaterki (i nie tylko), to z powieścią godną tytułu komedii czy romansu niewiele ma wspólnego. Książka napisana bardzo lekkim piórem, w niektórych momentach chaotyczna i nudna. Nie porywa i nie skupia uwagi czytającego. Niewymyślna i prosta akcja, główna bohaterka przedstawiona niczym rozchwiana emocjonalnie nastolatka, podobnie jak inni bohaterowie.

Ocena 3/10.
Plus za to, że bohaterka potrafi wzbudzić w czytajacym jakieś emocje - irytacje i zniecierpliwienie.

Alex | 2017-05-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 04 maja 2017

Serio to tylko tyle ?
Po obejrzeniu filmu spodziewałam się naprawdę bomby literackiej !
a tu takie rozczarowanie
niby pani Evita pisze prostym językiem ale książkę czytałam dość długo bo mnie jakoś nie wciągała swoją opowieścią. film jak najbardziej.
film było o wiele ciekawszy a ksiązka nudna.
Linda jest mało rozgarniętą kobietą,niedojrzałą emocjonalnie,sama nie wie czego chce...
Biedne te jej dwie córki.
Ciesze się że w końcu udało mi się skończyć tą mękę. Nigdy więcej.
Jeżeli macie ochote się wynudzić to polecam ;)

AniaM | 2017-03-24

Szukałam książki lekkiej i przyjemnej. Tą rolę spełniła. Dodatkowo ciekawa i wciągająca, trochę pokręcona fabuła. Bardzo polecam.
Rzadko oceniam książki, prawie jej nie kupiłam po mało przychylnej opinii Pani Justyny (treści już nie ma, została tylko ocena), ale okazało się, że autorka umieściła zespół tłumaczący.

tattwa | 2017-10-21
Przeczytana: 25 października 2017