Niezwyczajni ludzie. Nowe spojrzenie na autyzm

Seria: Psychologia
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Silvia125

Obowiązkowa lektura dla rodziców, nauczycieli, terapeutów i opiekunów osób z autyzmem. Umożliwia spojrzenie na świat ludzi ze spektrum autyzmu od wewnątrz, zapewnia współczującą, głęboką perspektywę, która dodaje nadziei i podnosi na duchu specjalistów i członków rodziny, ukazując autyzm nie jako straszliwą niepełnosprawność, lecz jako niezwykły wymiar człowieczeństwa. Na książkę składają się...

Umożliwia spojrzenie na świat ludzi ze spektrum autyzmu od wewnątrz, zapewnia współczującą, głęboką perspektywę, która dodaje nadziei i podnosi na duchu specjalistów i członków rodziny, ukazując autyzm nie jako straszliwą niepełnosprawność, lecz jako niezwykły wymiar człowieczeństwa. Na książkę składają się inspirujące historie będące rezultatem 40-letniego doświadczenia dr. Prizanta, zdobytego podczas pracy na uniwersytetach, w szkołach, szpitalach oraz świadczenia usług w ramach prywatnej praktyki.

„Mistrzowski traktat postulujący niezbędne zmiany w naszym postrzeganiu osób z autyzmem oraz udzielaniu im pomocy. To lektura dla rodziców i wszystkich świadczących profesjonalne usługi osobom z poważnymi niepełnosprawnościami – nie tylko tym z autyzmem. Mam nadzieję, że ta wyjątkowa książka przyniesie zmianę myślenia i praktykę zgodną z jej założeniami”.
dr David E. Yoder, Wydział Nauk o Zdrowiu,
Wyższa Szkoła Medyczna Uniwersytetu Karoliny Północnej, Chapel Hill

„Jest to najbardziej przepełniona empatią i głęboką mądrością książka o autyzmie, jaką do tej pory przeczytałem. Empatyczna i mądra publikacja o byciu człowiekiem. Nie da się przecenić przemieniającej mocy tej książki: otwiera serce, poszerza zakres widzenia tam, gdzie panowała tylko mgła, i inspiruje do głębokiego spojrzenia na coś, co wywoływało jedynie odruchową reakcję”.
Rabin Bradley Shavit Artson, Amerykański Uniwersytet Żydowski

źródło opisu: https://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,2929,strona...(?)

źródło okładki: www.wuj.pl

GZal | 2017-09-12
Przeczytana: 12 września 2017

[...]
Będzie krótko. Rodzice, którzy właśnie dowiedzieli się o diagnozie, jak również ci, którzy już są lata po niej i borykają się z problemami codziennego życia z osobą ze spektrum autyzmu (i być może mają wątpliwości co do działań terapeutów czy nauczycieli) powinni po nią koniecznie sięgnąć.

Nauczyciele, pedagodzy, terapeuci, zwłaszcza jeśli mają tedencję, by “wiedzieć lepiej” powinni koniecznie z dużą refleksją ją czytać i podkreślać całe akapity.
[...]
całość: