Stacja kolejowa Grudziądz

Wydawnictwo: SGK Tomasz Kowalski, Maciej Wiśniewski
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Długo oczekiwana książka o kolejach w Grudziądzu. Historia grudziądzkiego węzła kolejowego wzbogacona zbiorem 280 unikatowych fotografii, rycin, szkiców map i planów zarówno budynków dworca, infrastruktury kolejowej, mało znanych faktów z życia kolejnictwa w Grudziądzu. Całość wzbogacona wklejonym planem dworca z 1914 roku w formacie 82 cm x 21 cm.

źródło opisu: http://www.it.gdz.pl/produkt/stacja-kolejowa-grudziadz/

źródło okładki: http://www.it.gdz.pl/wp-content/uploads/2016/11/15...»

Marcin Kowalczyk | 2017-03-11
Na półkach: Przeczytane, Kolej
Przeczytana: 11 marca 2017

Książka pisana przez Miłośnika.
Monografia bardzo klimatycznej stacji Grudziądz. W środku znajdziemy oprócz tradycyjnej historii, spotykany tabor, opis bocznic i mostu.
Książka pisana jak wiele takich- korzysta ze sprawdzonego schematu. Czyta się dobrze, język autora trafia nie tylko do pasjonatów.
Teraz trochę wad. Brakuje planu współczesnego stacji, który można by było porównać z zamieszczonym historycznym. Opisy taboru i bocznic są trochę lakoniczne i aż się prosi o rozwinięcie. Brakuje planów tych bocznic, które pomogłyby "przyjezdnym" zorientować w dokładnym ich przebiegu. Niektóre zdjęcia są stanowczo za małe.
Dużym plusem jest zwrócenie uwagi na jednostki taborowe stacjonujące w Grudziądzu.
Wydanie na kredowym papierze, klejone w miękkiej oprawie. Przydałaby się dokładniejsza korekta, która wyłapałaby literówki i powtórzenia całych fraz w tekście (na szczęście jest tego niewiele).
Książka dla każdego, kto chce poznać historię stacji Grudziądz.

cARTon | 2017-05-26
Ella | 2017-04-20