Miejsce za miejscem- podróże małe i duże

Wydawnictwo: Wydawnictwo Na Boku
Iwcia1303

To nie jest zwykła książka podróżnicza z przydługimi relacjami z wypraw i nudnymi opisami przyrody. Autor, w formie felietonów i reportaży napisanych z poczuciem humoru i sporą dawką autoironii, zaprasza swoich czytelników w podróż do miejsc, które na długo zapamiętają. Wędruje wąskimi uliczkami orientalnego bazaru, spędza noc w Jerozolimie w towarzystwie martwego Łazarza, próbuje ulicznego...

Wędruje wąskimi uliczkami orientalnego bazaru, spędza noc w Jerozolimie w towarzystwie martwego Łazarza, próbuje ulicznego jedzenia w Bangkoku oraz lokalnego bimbru w Gruzji, fałszuje przy bieszczadzkim ognisku, pisze list do ministra, wręcza łapówkę na Madagaskarze i… zostaje oszukany w marokańskim mieszkaniu.

Książka zawiera premierowy materiał (m.in. kompletny „Alfabet Madagaskaru”) oraz kilka felietonów znanych z autorskiej strony Michała Szulima Miejsce Za Miejscem i prowadzonych przez niego audycji w Radiu Dla Ciebie. Całość jest ilustrowana kolorowymi zdjęciami z opisywanych miejsc.

źródło opisu: http://miejscezamiejscem.blog.pl

źródło okładki: http://miejscezamiejscem.blog.pl

dagmara1001 | 2017-03-30
Przeczytana: 05 marca 2017

Książka zakupiona po spotkaniu autorskim z p. Szulimem w naszej bibliotece w Środzie Śląskiej. Poszłam tam z czystej ciekawości (nie znając wcześniej autora), a wyszłam oczarowana i z książką pod pachą.
Przeczytałam kolejnego dnia podczas długiej podróży pociągiem i przyznam, że rzadko która książka mnie tak ostatnio rozbawiła, więc inni pasażerowie podejrzliwie się na mnie patrzyli :-)
Po lekturze jestem oczarowana jeszcze bardziej i mam nadzieję na kolejne książki autora. Tymczasem kilka refleksji:
- to raczej zbiór felietonów, a nie pełnokrwista powieść podróżnicza, choć autor pisze chyba o wszystkich kontynentach i zamieszcza stamtąd zdjęcia.
Pisze ze swadą, obrazowo, a jednocześnie lekko i zróżnicowanie.
- mimo, że formy są raczej krótkie, nie ma szans na nudę - autor "żongluje" słowem i bawi się w różne formy wypowiedzi.
- dwie rzeczy rzucają się w oczy: umiejętność wnikliwej obserwacji i poczucie humoru a raczej gigantyczny dystans do tego, co autor opisuje na kartach...

Majordomuss | 2017-03-29

Facet aż kipi pomysłami na felietony,które nadspodziewanie dobrze się czyta.
Co chwila wybuchałem śmiechem-autor ma umiejętność śmiania się,także (a może głownie) z samego siebie.
Bardzo pozytywne zaskoczenie!
Dla fanów reportaży i felietonów polecam szczególnie.

MiejsceZaMiejscem | 2017-05-15

Drodzy Państwo,
informujemy, że książkę można już zamawiać pod tym linkiem:

fiolek_2702 | 2017-08-01
Przeczytana: 01 maja 2017