Rozwiązywanie problemów

Wydawnictwo: Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych
Pedagogika, psychologia
tomek2514

"(...) nauczanie problemowe (...) jest jedną z najskuteczniejszych metod kształcenia twórczego i krytycznego myślenia uczniów oraz rozwijania ich samodzielności, a także aktywności poznawczej. Uczeń rozwiązujący problem fizyczny,techniczny czy biologiczny zmienia się z biernego i znudzonego konsumenta gotowej wiedzy w badacza, który samodzielnie formułuje i sprawdza hipotezy wzbogacając w ten sposób swoja wiedzę o rzeczywistości (...) Celem tej pracy jest przedstawienie dość zwartej teorii rozwiązywania problemów, która byłaby zarówno nowoczesna jak i przydatna dla szerokiej rzeczy nauczycieli"
Z przedmowy

źródło opisu: Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1969