Projekt Królowa

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
pannagilbert

Osiem osób. Tajemniczy ogród zimowy. I eksperyment, którego nigdy nie zapomną… Godzina 17.00. Emily budzi się w podziemiach szpitala psychiatrycznego. Poznaje siedem osób, których nigdy wcześniej nie spotkała. Nikt nie pamięta poprzedniej nocy. Telefony oraz komputery zostały zablokowane. Z każdą godziną sytuacja zaczyna się pogarszać. Pojawiają się kolejne niewiadome i dzieją się rzeczy,...

Osiem osób. Tajemniczy ogród zimowy. I eksperyment, którego nigdy nie zapomną…

Godzina 17.00. Emily budzi się w podziemiach szpitala psychiatrycznego. Poznaje siedem osób, których nigdy wcześniej nie spotkała. Nikt nie pamięta poprzedniej nocy. Telefony oraz komputery zostały zablokowane. Z każdą godziną sytuacja zaczyna się pogarszać. Pojawiają się kolejne niewiadome i dzieją się rzeczy, których nie da się logicznie wyjaśnić. Ktoś zmusza bohaterów do gry na śmierć i życie...

Prawda? Złudzenie? Żart? Efekt choroby psychicznej jednego z bohaterów? A może wszystkich? Jedno jest pewne. Uczestnicy eksperymentu muszą poddać się regułom gry, żeby znaleźć wyjście z obiektu. Zwłaszcza, gdy wychodzi na jaw, że każda z uwięzionych osób kłamie.

Wraz z bohaterami pozwól się wciągnąć w mroczne miejsce pełne sekretów, plątaniny wizji oraz niedoskonałej pamięci. Obserwuj, jak budzą się demony przeszłości, rodzi się miłość, przyjaźń, nienawiść oraz strach. I przede wszystkim odpowiedz na najważniejsze z pytań: Gdzie kończy się rzeczywistość, a zaczyna iluzja?

źródło opisu: http://www.sklep.zysk.com.pl/projekt-krolowa.html

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/projekt-krolowa.html

Meggie | 2017-06-01

Emily po przebudzeniu znajduje się w obcym miejscu i nie pamięta, w jaki sposób do niego trafiła. Miejscu, z którego nie może znaleźć wyjścia, umieszczonym pod ziemią, odizolowanym. Spotyka kolejne osoby, które tak jak ona nie mają pojęcia, co się wydarzyło. Rozpoczyna się podstępna gra, której mimowolnie stają się uczestnikami. Każda rozgrywka rodzi coraz więcej pytań i może wyeliminować któregoś z uczestników. Kolejne wydarzenia potęgują niepokój i zasiewają coraz więcej wątpliwości, co do zamiarów graczy. Co jest prawdą a co wytworem wyobraźni? Kto i w jaki sposób uwięził w ośrodku osiem osób? Jaki miał cel?

Dominika Rosik – ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie. W kręgu jej zainteresowań znajduje się literatura oraz malarstwo impresjonistyczne.

Wspominałam już wielokrotnie, że lubię sięgać po debiuty literackie. Skrywają wiele tajemnic, gdyż nie do końca wiadomo, czego można się spodziewać. Tak też było tym razem.

Ciekawy opis...

Angelic | 2017-09-17
Przeczytana: 17 września 2017

"Projekt Królowa" to książka niezwykła i różniąca się od wszystkiego co do tej pory czytałam. Akcja zamkniętych w tajemniczym kompleksie osób, które z czasem orientują się, że będą musiały współpracować, walcząc o przetrwanie, jest co najmniej oryginalna.
Fabuła opowiadana jest z perspektywy trójki bohaterów, którzy są najbardziej wyraziści i których przeszłość i motywy działania, z czasem są nam objaśniane. Kilkadziesiąt ostatnich stron zrobiło na mnie spore wrażenie, ponieważ mając nadzieję, że wcześniej przejrzałam tajemnicę, tak naprawdę nie byłam nawet blisko rozwiązania zagadki.
Zdecydowanie polecam i żałuję, że na następną część, będzie pewnie trzeba sporo poczekać.

Piroman | 2017-05-14

Dystopia, thriller, a może romans? Projekt Królowa to przede wszystkim tajemnica partii szachowej rozgrywanej w mrocznych, ale i stylowych podziemiach szpitala psychiatrycznego. Dominika Rosik lekkim piórem prowadza po ogrodzie zimowym i sali arcymistrzów ósemkę bohaterów, w tym trzech narratorów. Autorka sięga do granic świadomości, strachu, poświęcenia i etyki lekarskiej sprawdzając jak zachowują i zmieniają się bohaterowie w decydujących chwilach rozgrywki. Która z namiętności zwycięży: zemsta, miłość czy chęć życia? Trochę denerwuje wątek miłosny lub częste i zbyt kwieciste przemyślenia głównej bohaterki, książka mogłaby być też trochę krótsza, a niektóre z wątków pominięte. Niemniej jest to wyjątkowo udany debiut z wbijającą w fotel końcówką i jednocześnie bardzo obiecujący początek trylogii! Oczami wyobraźni, której z pewnością i Autorce nie brakuje, widzę Projekt Królowa jako niezły film. Daję dziewiątkę za wciągającą rozgrywkę!

elenkaa | 2017-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2017

Recenzja znajduje się również na moim blogu: http://pasion-libros.blogspot.com/2017/04/225-projekt-krolowa-dominika-rosik.html

Porównanie "Projektu królowej" do "Igrzysk śmierci" i "Więźnia labiryntu" bardzo mnie przyciągnęło, zwłaszcza że tym razem na podobną tematykę zdecydowała się polska autorka. Nie ma dla mnie zupełnie znaczenia, że jest to debiut literacki, bo sam pomysł jest zdecydowanie warty poznania. Dodatkowo uważam, że należy wspierać rodzimą literaturę, w której naprawdę trudno jest się wybić.

Emily budzi się w małym pokoju i nie może sobie przypomnieć, gdzie się znajduje ani jak się tam znalazła. Po kilku chwilach znajduje tablet, w którym umieszczono dla niej wiadomość od tajemniczego doktora Stone'a, który informuje ją, że jest uczestnikiem jakiegoś projektu. Gdy postanawia wydostać się z pokoju i rozejrzeć się obiekcie, dowiaduje się, że razem z nią w budynku znajduje się jeszcze siedem innych osób, a doktor Stone to znany na całym świecie psychiatra. Żadna z...

Lenalee | 2017-04-05
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Wyobraźcie sobie, że budzicie się nagle w całkowicie obcym miejscu, które pierwszy raz widzicie na oczy. Brakuje wam wspomnień z poprzedniej nocy, nie macie zielonego pojęcia, jak się w tym miejscu znaleźliście, nie ma przy was żadnej bliskiej osoby, która mogłaby być dla was najdrobniejszym chociaż oparciem. Co najgorsze – nie ma żadnego sposobu na to, aby wydostać się z opuszczonego budynku. Jesteście tylko wy i kilka innych osób w podobnej sytuacji, którym nawet nie wiecie, czy możecie zaufać. Jak zareagujecie? Jak szybko poddacie się i postanowicie czekać na to, co przygotował dla was los?

Mniej więcej w takiej sytuacji znajduje się główna bohaterka tej książki – Emily. W pewnym momencie budzi się w podziemiach szpitala psychiatrycznego, nie pamiętając kompletnie nic z poprzedniej nocy. Jak Emily się tutaj dostała? Kto właściwie za to odpowiada? Jak się okazuje – nie ona jedna znajduje się w takiej sytuacji, w szpitalu oprócz niej jest jeszcze siódemka całkowicie obcych jej...

TheLazyDumpling | 2018-08-11
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 20 lipca 2018

Czytając tą książkę miałam przeczucie, że to już gdzieś było... Nie była to jednak myśl pojawiająca się nagle i odchodząca równie szybko, gdyż nie mogłam sobie przypomnieć, gdzie widziałam już coś podobnego. Potrzebuję jedynie kilku słów: Rainer Wekwerth - Trylogia "Labirynt".

"Projekt Królowa" już zaczyna się w bardzo podobny sposób: z pozoru przypadkowi ludzie budzą się w tajemniczym miejscu, nic nie pamiętając (przynajmniej tak twierdzą) i zyskując okruchy wspomnień wraz z upływem czasu. Tak zaczyna się jednak wiele powieści, więc nie powinno to od razu być kojarzone z dziełem Wekwertha.

Potem zaś nagle pojawiają się bohaterowie, między innymi George, o którym nie można powiedzieć, żeby był nieprzeciętnie inteligenty, ale za to nadrabiający siłą, miną, poczuciem humoru i ciętymi słowami. Jest to postać niezwykle podobna do Leona z cyklu Wekwertha. Jeszcze bardziej jednak zaskakująca jest Katia - rudowłosa kokietka o wspaniałej urodzie, ostrym charakterze i nieprzewidywalnym...

Ssylwia | 2017-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2017

Powieść bardzo mnie zaskoczyła. Po opisie książki spodziewałam się czegoś na wzór kolejnych ,,Igrzysk śmierci" i chociaż uwielbiam tę trylogię, nie chciałabym czytać następnej kopii. Nie spodziewałam się, że zostaną tu wplecione elementy psychologiczne, ale był to ciekawy pomysł, bo dzięki temu książka czymś się wyróżnia. Jak dla mnie za mało akcji, za dużo niepotrzebnych dialogów i przede wszystkim czułam, że powieść napisana jest przez polskiego autora. Zaczynając tę książkę byłam sceptycznie nastawiona, zwłaszcza do imion i nazwisk, które były typowo amerykańskie/angielskie. Z czasem przyzwyczaiłam się do tego, a książkę przyjemnie się czytało. Jestem zadowolona, że autorka wplotła wątek miłosny i narratorem nie była jedna osoba, ale trzy przez co rozszerza się wiedza czytelnika.

FOCZKA | 2017-11-01

Tajemniczy eksperyment w szpitalu psychiatrycznym, grupa młodzieży i gra w szachy, co może z tego wyniknąć ? Ta książka zaskakuje od samego początku aż do końca. Co to jest za eksperyment ? W jakim celu ? Dlaczego zostali wybrani Ci uczestnicy a nie inni ? Rozwiązanie znajduje się na ostatnich stronach książki. Fabuła posiada kilka interesujących wątków a bohaterowie nie są zwykłymi nastolatkami. Pomysł na tą książkę jest oryginalny, niestety nie umiem grać w szachy żeby całkowicie zagłębić się w lekturze.

| 2017-03-20
Przeczytana: 20 marca 2017

Gamer ze mnie żaden, ale kiedy czytam pewne książki, ścieżka fabularna niektórych gier sama się nasuwa. W przypadku książki Dominiki Rosik z jakiegoś nieznanego mi powodu – dobra…nie. Kogo ja chcę oszukać. Chciałam przeczytać tę książkę przez okładkę. To straszne, wiem. Ale nie zmienia to faktu, że sam opis zwyczajnie sam podsuwa człowiekowi fabułę kilku gier. Nie wspominając o tym, że ostatnią książką, która mnie tak załatwiła było Dying Light. Co nie zmienia faktu, że całość całkiem, całkiem.

Godzina 17.00. Pewna dziewczyna budzi się w podziemiach szpitala psychiatrycznego. Przychodzi jej poznać siedem zupełnie obcych jej osób. I choć się nie znają, każde ma ten sam problem. Nikt nie pamięta co się wydarzyło poprzedniej nocy. Telefony, komputery – wszystko jest zablokowane, nie ma żadnego kontaktu ze światem zewnętrznym. Co więcej z godziny na godzinę sytuacja staje się coraz bardziej niepewna. Pojawiają się kolejne niewiadome i „dzieją się rzeczy”, których logiczne...

Monika Szulc | 2017-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2017

Emily pewnego dnia budzi się w nieznanym miejscu, jak szybko odkrywa, jest to podziemie szpitala psychiatrycznego. Dziewczyna poznaje jeszcze siedem osób i razem z nimi musi odkryć, co jest prawdą, a co fałszem. W rozwiązaniu zagadki nie pomaga fakt, że nikt z uczestników nie pamięta poprzedniego dnia. Czy uda im się ujść z życiem z tej niebezpiecznej gry?

Niedaleka przyszłość, nowoczesny ośrodek i zaskakujące efekty, które jednocześnie budzą dezorientację oraz stanowią tło dla toczących się wydarzeń. Od pierwszej strony książka intryguję tajemniczością i jest to największy atut powieści. Przyznaję, że autorka umiejętnie wodzi za nos czytelnika i nie dopuszcza do łatwego odkrycia prawdy. Kompletnie nie miałam pojęcia, co wydarzy się za moment, a to nieczęsto mi się zdarza.

Szachy odgrywają tu istotą rolę, bo wszystkie rozgrywki oparte są na tej grze. Jako całkowity laik, początkowo nie miałam jakiegokolwiek pojęcia o grze. Z czasem wszystko zostaje wyjaśnione i z małymi...