Toy Wars

Wydawnictwo: Fabryka Słów

Reaktywacja mistrza efektownej fantastyki Koncentrat zawrotnego tempa, intrygujących fabuł, zaskakujących zwrotów akcji i koszarowego dowcipu. Toy story na ostro. Historia 21-letniej zabaweczki. Psa wojny o zabójczym uroku Lolitki, wytrzymałości G. J. Jane a skuteczności Ripley i obcego ósmego pasażera Nostromo razem wziętych. z dowódcą o wdzięcznej ksywie Dante, Toy zgłębia kolejne kręgi ziemskich piekieł. Jest byłą narkomanką i prostytutką, która odziedziczy miliony, jeśli przez dziesięć lat utrzyma się z pracy prywatnego detektywa. Tylko kto zatrudni Marlowa o wyglądzie licealistki... Czekając na zlecenia, mieszka w biurze i żywi się kocim żarciem.

Opinie czytelników (1997)
Catalina | 2013-04-17
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 28 marca 2013

Literatura fantastyczna jest mi bardzo bliska, dlatego nazwisko Ziemiański nie raz i nie dwa obiło mi się o uszy (i o oczy także). Spotykałam się z nim zawsze w kontekście jego najbardziej znanego cyklu „Achaja” i to od niego planowałam zacząć swoją przygodę z tym autorem. Stało się jednak inaczej, ponieważ w bibliotece przez przypadek natrafiłam na inną powieść tego pisarza zatytułowaną „Toy Wars”. Zaintrygowała mnie ona w pierwszej kolejności nietypowym tytułem, a w drugiej ciekawym opisem. Ostatecznie nie żałuję, że moją przygodę czytelniczą z Andrzejem Ziemiańskim rozpoczęłam z tą książką, ponieważ dostarczyła mi ona nie tylko satysfakcjonujących wrażeń czytelniczych, ale też ochoty, by zapoznać się z już niemal kultową „Achają”.

„Toy Wars” opowiada o dwudziestoparoletniej dziewczynie o przezwisku Toy, którą spotkało w życiu niejedno przykre doświadczenie. Teraz także znajduje się w ciężkiej sytuacji – zmarły opiekun prawny pozostawił jej ogromny spadek, jednak warunkiem jego...

Omnikoron | 2012-05-06
Na półkach: Przeczytane, Moje książki
Przeczytana: 01 października 2008

Ta książka to nieporozumienie. Pan Ziemiański faktycznie stworzył sobie obraz "zabaweczki" dziewczyny dla chłopca, który to żyje w świecie strzelanin i pościgów policyjnych. Oto idealna dla niego kandydatka - inteligentna, wyszczekana, do tego seksowna i potrafiąca dać w pysk. Jednym słowem - papierowa bohaterka gry komputerowej albo taniego filmu akcji. Jak już wspomniałem wyżej - dla chłopców w sam raz - chyba taki target Pan Ziemiański przewidywał. No niestety szkoda, książka kiepska.
Po dobrej Achai (pierwszym i drugim tomie), dało się wyczuć, że autor zmierza w stronę pisania o twardych zabaweczkach, ale niestety .. nie ten kierunek Panie Andrzeju.

slashie | 2014-12-26
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 25 grudnia 2014

Bardzo zaciekawiła mnie książka "Achaja" Andrzeja Ziemiańskiego i wybrałam się po nią do biblioteki. Niestety wszystkie sztuki były już wypożyczone a w ręce wpadła mi właśnie "Toy Wars". Zarówno okładka jak i opis porwały mnie już na samym początku. Bardzo lubię tematykę silnych, walczących kobiet, z którymi niejeden mężczyzna miałby problem w bójce czy w życiu.

Cała historia podzielona jest na 3 części, każda przedstawiająca jakąś misje tytułowej TOY, zwanej "zabaweczką". Była prostytutka i narkomanka, którą los zmusił do zmiany swojego dotychczasowego życia i pozostania prywatnym detektywem przez co najmniej 10 lat. Poprzez wszystkie 3 historie zapoznajemy się również z jej przyjaciółmi, najemnikami, którzy również z Toy są wysyłani na misje.

Momentami miałam wrażenie, że czytam książkę skierowaną do nastoletnich chłopców, częsty opis kobiet w skąpych strojach z bronią w ręku. Wręcz przerysowanie z gier komputerowych. Ale mimo wszystko od książki nie da się oderwać....

Aga | 2010-04-18
Przeczytana: 01 kwietnia 2010

Tytułowa Toy to taka druga Achaja, tylko że ze świata współczesnego. Jeśli komuś "Achaja" przypadła do gustu i nie czuje przesycenia, to "Toy Wars" też z pewnością go zadowoli. Są mordercze kobiety, ludzkie słabości, zagadki, strzelaniny, nadprzyrodzone zdolności i mnóstwo wulgaryzmów ;) "Toy Wars" to dla mnie połączenie kryminału, sensacji i elementów s-f. Jest bardzo wciągająca, czyta się ją jednym tchem, nie pozwala odłożyć siebie na półkę zanim nie dotrzemy do ostatniej strony.

Natalia_94 | 2015-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2015

"Toy Wars" to historia najemniczki, byłej prostytutki. W opisie książki słusznie podany jest "koszarowy humor, zawrotne tempo". Z tym absolutnie się zgadzam. Bardzo wciągnęłam się w czytanie tej pozycji.

Zaletami jest na pewno wspomniana akcja, książka nie nudzi nawet przez chwilę. Mamy wiele dialogów. Bohaterowie są dobrze wykreowani, czujemy ich prawdziwość. Koszarowy humor również wpisuje się w klimat "Toy Wars". Plusem jest też sama fabuła i zwroty akcji - chociaż czasem do przewidzenia.

Dałabym ocenę "bardzo dobra". Jednak pozycja ta ma wady. Głównie problem w tym, że jest to raczej pozycja niewiele wymagająca od czytelnika. Prosta, niszowa. Nie pozbawiona niepotrzebnych czasem wulgaryzmów i erotyki. Autor chciał zbudować klimat, jednak jest to momentami po prostu nachalne i nie pasujące do aktualnie czytanej treści. "Toy Wars" zawiera bardzo mało opisów (co czasami działa na niekorzyść, bowiem akcja przenosi się dynamicznie w różne miejsca a opisów nie ma lub są bardzo...

Shepardówna | 2014-06-20

Książka ciekawa przedstawiająca historie Toy , młodej zadziornej byłej prostytutki i narkomanki .Nie każdemu czytelnikowi ta propozycja przypadnie do gustu , nie brakuje tam ostrego języka ,czy wielu erotycznych sytuacji . Spodziewałam się czegoś lepszego po tej książce lecz , wiele sytuacji mnie w niejrozbawiło jak i znudziło . Polecam osobą lubiącym Ziemiańskiego alby przeczytali książka która nie jest aż takdobra , lecz warta poświęcenia kilku dni na jej przeczytanie i ocenienie samemu .

chiyome | 2014-05-22
Przeczytana: 2014 rok

Książka opowiada o mlodej Kobiecie, która wiele w życiu przeszła. Była prostytutką faszerowaną narkotykami i związywaną na noc. I tu właśnie zaczyna się. Po co związywać na noc kobietę, która jest napchana prochami po czubek głowy. Zdaje się, że ma to być perwersyjne i podniecające. Ale idźmy dalej. Z ulicy obłowił ją samotny milioner i wszczepił czip. Po odrobince narkotyku zginie. Bohaterka pracuje jako prywatny detektyw, ale z racji niskiego wzrostu i drobnej budowy klienci raczej nie pukają zbyt często. A musi czekać 10 lat aż będzie mogła sięgnąć po spadek. W tym czasie pożywia się najtańszymi kocimi konserwami. Tutaj znów się zastanawiam - dlaczego kocimi? Konserwy dla ludzi są nawet tańsze. Znajduje ją pewien człowiek i proponuje jej pracę najemnika.

W książce spotykamy najróżniejsze postaci skrzywdzone przez los. Śmietanka towarzystwa to nie jest. Inteligencją nie grzeszą. Jakby zabrać bluzgi i wulgaryzmy z ich wypowiedzi okazałoby się, że nie powiedzieli zbyt wiele. Ich...

Blair | 2012-06-20
Na półkach: Przeczytane, *2011*

Powieść całkowicie nie w moim stylu. Gdyby nie to, że wcześniej czytałam "Achaję", nie sięgnęłabym już po żadną powieść tego autora. Nie przypadło mi do gustu całkowicie nic. Nie przemówiła do mnie ani fabuła, ani główna bohaterka. Nie wiem też co pan Andrzej ma do panien lekkich obyczajów. Sięgam po następną powieść jego autorstwa, gdzie zamieszcza on wątek głównej bohaterki, która przeszła przez życie taką, a nie inną drogą.

Trzeba także podkreślić, że w "Toy wars" występuje cała gama wulgaryzmów, co jest jednym z wielu powodów, aby książki nie oddawać w ręce dzieci ani moje, ponieważ nie potrafię z czystym sumieniem później nazywać takiej książki "literaturą".

Ptasiek | 2014-07-25
Na półkach: Przeczytane, Dno

Po tej książce przez długi czas miałem błędy obraz polskiej literatury fantastycznej tzn. że stoi na miernym poziomie i sprzedawana jest tylko przez okładki które ładnie wyglądają na półkach w salonie ludzi którzy tak na prawdę nie cenią sobie słowa pisanego tylko lubią się chwalić swoją pseudo erudycją. Wychodzę z założenia, że lepiej schować książkę do szuflady niż wydać gniot. Panie Andrzeju! Apeluje! Szanuj nas czytelników, nasz czas i nasze pieniądze! A jak pan nie masz dobrego pomysłu a się panu nudzi to lepiej zaprojektuj pan jakieś centrum kultury albo biblioteki. W ten sposób przyczyni się pan w realny sposób do rozwoju polskiej kultury.

Damian Melniczuk | 2011-10-31
Przeczytana: 31 października 2011

Ciężko mi trochę napisać opinię o tej książce. Z jednej strony: wartka akcja, barwne postacie, nieprzewidywalna historia i świetny klimat. Z drugiej absurdalne zwroty akcji, nieprawdopodobna fabuła, niespójny przebieg wydarzeń. Dla niektórych minusem może też być wulgarny język i chyba nieco seksistowskie podejście autora. Ale co tam. Przeczytałem w ciągu doby z zapartym tchem więc jednak coś w tym jest. Nie dla wszystkich - ale dla niektórych pozycja obowiązkowa, szczególnie jeśli ktoś lubi zakręcony cyberpunk.

zobacz kolejne z 1987