6 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna

Profesor medycyny, wykładowca etyki i profesor prawa w sposób syntetyczny, rzeczowy, spokojny i bez uprzedzeń rozważają zagadnienie eutanazji, każdy z perspektywy własnej dziedziny i odwołując się do własnych doświadczeń. W tej książce nie padają łatwe, gotowe odpowiedzi, nikogo się nie oskarża i nie potępia.

Lineczka | 2016-03-02
Przeczytana: 02 marca 2016

Interesuje mnie zjawisko eutanazji, poza tym piszę na ten temat pracę magisterską, więc postanowiłam przeczytać tę pozycję.
Plusy:
+ krótka książka,
+ szybko się ją czytało,
+ zmusiła do refleksji,
+ z wartością merytoryczną i rzetelnie przedstawionymi faktami,
+ okładka.
Minusy:
- nużąca pozycja,
- stronnicze podejście do zjawiska eutanazji, po skończonej lekturze ma się wrażenie, że autorzy skupili się głównie na próbie przekonania osoby czytającej do tego, że eutanazja nie powinna być legalna, wolałabym jednak żeby argumenty za i przeciw zostały bardziej wyważone i by treść książki nie wskazywała czytelnikowi jaką postawę ma przyjąć,
- za dużo suchych faktów a za mało rozważań autora,
- do przeczytania na jeden raz, szybko wylatuje z głowy,
- niczym mnie ta pozycja nie zachwyciła.

5/10

ekaterini | 2016-07-08