Na zdrowie. Jak poradzić sobie z uzależnieniem od alkoholu

Wydawnictwo: Media Rodzina
zdrowie, medycyna

Książka zawiera podaną w przystępny sposób podstawową wiedzę na temat alkoholu oraz chorób i innych problemów, jakie są jego następstwem. zawiera ona obszerne fragmenty większej całości poświęconej różnym uzależnieniom, czyli publikacji przygotowywanej wspólnie przez wydawnictwo Media Rodzina oraz PARPAMEDIA. zawarte w niej treści zaadresowane są do osób, które cierpią z powodu problemu alkoholowego, do ich bliskich, a także do osób, które na co dzień stykają się z problemem alkoholizmu z racji

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/prod/308/Na-zdrowie-

Meszuge | 2014-02-18
Przeczytana: 04 października 2008

Bardzo obszerne i pewnie jak dotąd jedyne w piśmiennictwie polskim tak szerokie kompendium wiedzy o alkoholu, piciu, uzależnieniu, leczeniu alkoholizmu, współuzależnieniu, DDA, Wspólnocie AA, Programie 12 Kroków, historii leczenia odwykowego i wielu tematach „okołoalkoholowych”.

Pierwszy raz widzę w jednej pracy zawarte takie elementy jak: kodeks etyczno-zawodowy terapeuty uzależnień, specyficzne problemy leczenia osób starszych lub kobiet, zespoły czynników społecznych, biologicznych, psychologicznych i duchowych (a tak, tak!) wpływających na rozwój uzależnienia, rozmaite testy i autosprawdziany, informacje o ruchach Alateen, Alatot i DDA, wybrane zagadnienia prawne (zwłaszcza o realiach leczenia przymusowego), podstawy wiedzy o lekach i lekomanii, i wiele, wiele innych.

Książka dla lekarzy, opiekunów, wychowawców, pracodawców, policjantów, kapłanów, alkoholików, członków ich rodzin i wszystkich, którzy mają wątpliwości co do swojego picia.

Anafis | 2014-09-15

Dla mnie chyba jednak za bardzo profesjonalna.

martka | 2015-08-03
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki