Golden Dogs Tom 1: Fanny

Wydawnictwo: Scream Comics
Golden Dogs - Fanny
komiksy
Exodus

Czterej pazerni i pies (w tytule). Czworo w istocie…i nie przypadkiem tytuł czwartej (ach te liczby) nowości znalazł się w zestawie marcowym. Bo choć tytułowa banda czworga (zwąca się właśnie Golden Dogs) ma skład mieszany to główną bohaterką tomu pierwszego jest Fanny, sierota z londyńskich slumsów, która trafia na ulicę by stamtąd… Narysowana lekką kreską, niepozbawiona poczucia humoru i...

Czterej pazerni i pies (w tytule).

Narysowana lekką kreską, niepozbawiona poczucia humoru i lekkiej erotyki opowieść mistrza komiksu sensacyjnego Desberga dziejąca się na początku XX wieku w największej metropolii tamtego świata.
Autorem scenariusza jest doskonale znany wśród fanów komiksu Stephen Desberg (z pochodzenia Amerykanin choć urodzony w Belgii) -autor m.in. bestesellerowej serii Skorpion, Gwiazdy Pustyni, Black Op czy IRS.
Rysownikiem komiksu jest Griffo – legendarny twórca m.in Giacomo C. (z Jeanem Dufaux jako scenarzystą), Vlada czy Empire USA (wraz z Desbergiem zresztą).
Jeśli jesteście fanami Malcolma Maxa, czy Skorpiona to lektura Golden Dogs jest obowiązkowa!

źródło opisu: http://scream.com.pl/?p=879

źródło okładki: http://scream.com.pl/?p=879

RedAy | 2017-04-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

To nie jest zły komiks. Niestety bardziej zapadają w pamięć pewne irytujące rzeczy, a dobrych stron ciężko szukać. Zacznę od kreski - zbyt prosta, rysunki nie zachwycają, a dodatkowo przy tak dużym formacie nie wygląda to korzystnie. Piękne kadry to nie jest wymóg, dobry komiks nie musi być pięknie narysowany ale powinien bronić się pomysłem, fabułą, ciekawymi postaciami. Tutaj jest potencjał jeśli chodzi o postacie, nie są jednoznaczne, dodatkowo kolorowa z nich gromadka. Ale historia jakoś nie porywa, czyta się to nijako, za miesiąc nie będę o tej pozycji pamiętał. Najbardziej irytującą rzeczą w mojej ocenie są pompatyczne monologi wygłaszane przez przywódcę grupy. Rozumiem że geniusz, rozumiem że artysta, ale strasznie to górnolotne, a równocześnie nudne i nie wnoszące nic do fabuły. Na drugi tom już się nie skuszę. Podniosłem ocenę o 1 gwiazdkę za wydanie.

Chris3z8 | 2017-11-30

Produkcyjniak. Bez ambicji i wypasionej rozrywki. Monotonny, schematyczny, fabularnie blady, bez pazura i charakteru. XIX-wieczny Londyn mdli, a to oznacza, że coś jest nie tak.

Exodus | 2017-03-21
Przeczytana: 21 marca 2017

Średni raczej. Nie mogę powiedzieć, żeby coś mi w głowie zostało po jego przeczytaniu z fabuły, czy postaci.

giera | 2017-10-18

(...) Akcja komiksu rozgrywa się w brudnych i ciemnych zaułkach XIX-wiecznego Londynu. Narratorką "jedynki" jest Fanny, która opowiada, jak doszło do utworzenia złodziejskiego gangu o nazwie Golden Dogs. Dzięki retrospekcji dowiadujemy się, że już od najmłodszych lat dziewczyna nie miała lekkiego życia. Wcześnie osierocona, uciekła z prowincji do wielkiego miasta – Londynu, gdzie podjęła się wykonywania "najstarszego zawodu świata". Pracuje w podejrzanych spelunach i na ulicach, jednak ma dużo większe ambicje. Dlatego nie waha się, gdy charyzmatyczny, tajemniczy Orwood proponuje jej przyłączenie się do szajki złodziei.

Opowieść zamieszczona w albumie ma charakter typowej genezy. Zostają przedstawione występujące postaci oraz ukazane pewne więzy ich łączące. Do "Złotych Psów", obok wspomnianej powyżej dwójki, należą: uwolniona z więzienia Lukrecja oraz aktor operowy Lario, który nadzwyczaj biegle posługuje się sztyletem. Scenarzysta każdemu z bohaterów poświęca kilka scen, ale...

Endriux | 2018-03-16
Przeczytana: 16 marca 2018

Bardzo sympatyczna pozycja z gatunku przyjemnej i niezobowiązującej lektury okraszona uroczymi obrazkami, choć tu mogłoby być ciut lepiej.

dziobak | 2018-10-03
Na półkach: Komiks 2018, Przeczytane