Zdrada

Tłumaczenie: Maria Frąc
Cykl: Giordano Bruno (tom 4)
Wydawnictwo: Albatros
6 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Treachery
thriller, herezja, inkwizycja, rok 1583
historyczna
Marczewek

„Zdrada” zachwyci fanów twórczości C.J. Sansoma oraz powieści Umberta Eco „Imię róży”. To czwarty thriller historyczny z serii z Giordanem Brunem – heretykiem, filozofem i detektywem – w roli głównej. Sierpień, rok 1583. Giordano Bruno, heretyk ukrywający się przed Inkwizycją, rozpoczyna pracę jako szpieg Francisa Walsinghama. Wraz ze swoim przyjacielem, Sir Philipem Sidneyem, Bruno udaje...

Sierpień, rok 1583. Giordano Bruno, heretyk ukrywający się przed Inkwizycją, rozpoczyna pracę jako szpieg Francisa Walsinghama. Wraz ze swoim przyjacielem, Sir Philipem Sidneyem, Bruno udaje się do Plymouth, gdzie spotyka przygotowującego się do rozpoczęcia wyprawy morskiej Francisa Drake’a. Skierowana przeciwko Hiszpanom wyprawa może odwrócić losy wojny na korzyść Anglików. Sidney planuje po kryjomu przyłączyć się do wyprawy i namawia do tego samego swojego przyjaciela.

Kiedy jednak na pokładzie statku zostaje zamordowany kapitan, a życie Drake’a wydaje się zagrożone, wszystko zaczyna wskazywać na to, że ktoś zamierza doprowadzić wyprawę do klęski jeszcze przed jej rozpoczęciem. Bruno i Sidney w poszukiwaniu mordercy przemierzają pełne mrocznych sekretów ulice Plymouth, wiedząc, że – jeśli nie odnajdą zabójcy na czas – bolesne konsekwencje dotkną nie tylko ich, ale i całą Anglię… Ktoś jednak zrobi wszystko, co w jego mocy, by udaremnić ich dochodzenie.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1594,3833,zdrada.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1594,3833,zdrada.html

werka777 | 2017-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2017

SŁYNNI I PRAWDZIWI
To już czwarty tom w dorobku autorki z Giordanem Bruno na czele. Krytykowany przez kościół, jednak szanowany przez wielu za otwarty umysł heretyk jest postacią autentyczną, o której istnieniu nie miałam dotąd pojęcia. Przedstawiony jako dociekliwy, bystry, inteligentny mężczyzna musi zmierzyć się z zagadką, która nawet dla niego okaże się wyzwaniem. Nie jest to jednak jedyny zaczerpnięty z kart historii bohater w tej książce. O Franciscu Drake’u słyszałam już wcześniej i choć zazwyczaj wyobrażałam go sobie jako siejącego grozę pirata, tutaj poznałam go od nieco innej strony, nabierając do jego postaci swego rodzaju podziwu. Jest i Sir Philip Sidney, niedoceniany i złakniony szacunku przyjaciel Giordano, który planuje dołączyć się do wielkiej wyprawy, by w końcu coś osiągnąć.

Choć autorka maluje słowem wielobarwne tło także drugoplanowych postaci, jak widać postawiła na te autentyczne, darząc ich drugim życiem i przypominając o nich światu.

ELŻBIETAŃSKA...

Mecha_Kulturacja | 2017-09-16

Giordano Bruno to bohater cyklu powieści S.J. Parris. Heretyk, filozof, detektyw, a zarazem człowiek, którego ściga inkwizycja. Tym razem staje przed trudnym zadaniem rozgryzienia zagadkowej śmieci mężczyzny, będącego członkiem morskiej wyprawy zakrojonej na szeroką skalę. Zdrada to czwarty tom przygód Bruno, które kolejny raz ukazały się nakładem wydawnictwa Albatros.

Akcja powieści rozgrywa się roku 1583. W Plymouth dobiegają końca przygotowania do wielkiej morskiej wyprawy przeciw Hiszpanom, która ma odwrócić losy wojny. Niestety przed wyjściem statków w morze, w jednej z kajut marynarze znajdują wisielca. Niestety nie jest to ostatni trup, a komuś bardzo zależy aby wyprawa za wszelką cenę nie doszła do skutku. Rozwiązania tej niebezpiecznej i tajemniczej sprawy podejmuję się Giordano Bruno wraz ze swoim przyjacielem, który wbrew rozkazom królowej postanowił przyłączyć się do wyprawy. Rozpoczyna się niebezpieczna rozgrywka, od której zależą losy całej Anglii.

Fani S.J. Parris...

Marianna | 2017-08-11