Figure of Speech

Seria: Halle Shifters
Wydawnictwo: Samhain Publishing
1619226367

Chloe Williams has waited four long years for her mate to acknowledge her. Time and again he has turned her away for being too young, even when she was hospitalized, recovering from a beating that left lingering after effects. Now that he’s been turned into a Wolf, his mating instincts are kicking in big time. Chloe has to decide if it’s worth risking her heart yet again. Ten years older than...

Ten years older than Chloe and dealing with issues she knows nothing about, veterinarian James Woods is about ready to howl in frustration. He’s been drawn to Chloe since she was a radiant nineteen-year-old college student, but the age difference held him back from making a move on her. Now his Wolf wants what’s his, and Jim is finally in a place where he can claim her.

Between meddling mothers, Hunter brothers, and a mystery that threatens to end Chloe’s life, they might find an opportunity to tell each other just how they feel. Or find themselves separated by more than just misunderstood words.

Warning: This book contains explicit sex, graphic language, and two people who finally get their damn act together.

Jezabel | 2017-08-23
Przeczytana: 19 września 2016