Wybrane elementy socjologii

Wydawnictwo: Czelej
zdrowie, medycyna

Socjologia zazwyczaj kojarzy się z ankietowaniem i badaniem opinii publicznej. W rzeczywistości jest ona próbą zrozumienia społeczeństwa, dlatego też jest to jedna z dyscyplin naukowych, których osiągnięcia są bardzo przydatne w codziennej praktyce pielęgniarskiej. Treści zawarte w tej książce wyselekcjonowano tak, aby przekazać podstawowe informacje na temat społeczeństwa, grup społecznych, zjawisk, procesów i przemian zachodzących w życiu społecznym oraz uwarunkowań i skutków działalności jednostek i grup. z zakresu socjologii zdrowia wybrano najważniejsze treści, pozwalające zrozumieć społeczne uwarunkowania zdrowia i choroby oraz wykorzystać posiadaną wiedzę w pracy z pacjentem i jego rodziną.

Maja96z | 2015-11-04
pearl10 | 2013-03-01