Rodzina, zdrowie, choroba : koncepcje i praktyka pielęgniarstwa rodzinnego

Wydawnictwo: Czelej
poelęgniarstwo, zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna

Pielęgniarka rodzinna realizuje kompleksową opiekę pielęgniarską nad pacjentami w ich miejscu zamieszkania. To ona pielęgnuje, wpaja zasady profilaktyki, uczy jak dbać o chorych i niepełnosprawnych. Książka ta jest poświęcona teoretycznym i praktycznym problemom pielęgniarstwa rodzinnego. znaleźć tu można usystematyzowaną wiedzę na temat sytuacji zdrowotnej polskich rodzin, początków pielęgniarstwa środowiskowego i jego związków z rodziną, modeli współpracy z rodziną, zadań pielęgniarki, a także definicje zdrowia oraz prognozy i kierunki rozwoju pielęgniarstwa rodzinnego.

mkwch | 2014-11-11
okruszek | 2010-12-16