Za siódmym jeziorem Kaszuby

9788380620711
Kaszuby
albumy
Abdita

Kaszubszczyznę, po trosze wyjętą z biegu czasu, autor przedstawia słowem i obrazem. Tłumacz, autor sztuk teatralnych, wydawca, z wykształcenia muzyk – od młodości trzyma w ręce aparat fotograficzny. Zbiór krótkich szkiców i kolekcja pejzaży pozwalają postrzegać Kaszuby inaczej i zauważyć niepowtarzalne tonacje pogranicza. Z okazji wystawy z wyborem kaszubskich krajobrazów Brydaka czytamy:...

Tłumacz, autor sztuk teatralnych, wydawca, z wykształcenia muzyk – od młodości trzyma w ręce aparat fotograficzny. Zbiór krótkich szkiców i kolekcja pejzaży pozwalają postrzegać Kaszuby inaczej i zauważyć niepowtarzalne tonacje pogranicza. Z okazji wystawy z wyborem kaszubskich krajobrazów Brydaka czytamy: „Fotografie nie są prostym zapisem obrazu, ale przekazaniem doznanego wrażenia, przeżytych emocji oraz indywidualnego widzenia […] znamienne, że autor unika architektury i obecności człowieka, jakby chciał pokazać naturę swobodną i pierwotną”. Album może też posłużyć za alternatywny przewodnik po regionie.

źródło opisu: www.rebis.com.pl

źródło okładki: https://www.rebis.com.pl