Dziedziczka Cieni

Tłumaczenie: Jakub Szacki
Cykl: Czarne Kamienie (tom 2)
Wydawnictwo: Initium
Heir to the Shadows

Od stuleci Krwawi czekali na przybycie Czarownicy a wcielenia magii, ale Jaenelle, młodą dziewczynę, wybraną na mocy przepowiedni, dręczą toczące się wokół niej walki, nie wszyscy bowiem oczekują jej jako zbawczyni. Niektórzy odrzucają ją jako żywy mit lub nie chcą uwierzyć w jej istnienie, inni pragną uczynić z niej marionetkę, by wykorzystać jej moc do własnych celów. Tylko czas i miłość opiekunów Jaenelle były w stanie uleczyć jej fizyczne rany, lecz umysł, wciąż kruchy i delikatny, z trudem może ochronić ją przed koszmarnymi wspomnieniami z dzieciństwa. Nic jednak nie uchroni jej przed przeznaczeniem a a dzień rozrachunku jest coraz bliższy. Gdy powrócą wspomnienia... gdy jej magia dojrzeje, gdy będzie zmuszona pogodzić się z losem... Tego dnia mroczne Królestwa dowiedzą się, co to znaczy być rządzonym przez Czarownicę.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Nicość | 2016-05-14

Świetna! Na pewno dokończę trylogię i przeczytam inne powieści pisarki :)

Violy | 2010-10-04
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 04 października 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Za '' Dziedziczkę Cieni'' chwyciłam od razu po przeczytaniu pierwszej części Trylogii Czarnych Kamieni. ''Córka Krwawych'' wciągnęła mnie, w przeciwieństwie do drugiej części, niemalże od pierwszego zdania. Czytanie tej książki przeciągałam bardzo długo, jednak jak to zwykle bywa, nie wolno sądzić książki bo pierwszej stronie.

Twórczość pani Bishop jest dla mnie niezwykła. Poprzednia książka była pełna fantasy, ta natomiast miała w sobie coś głębszego. Autorka opisała stan psychiczny Jaenelle. Jej załamania, depresje, przeżycia. Dla mnie jest wręcz niewyobrażalne ile ta mała Czarownica przeżyła. Człowiek o słabej psychice już dawno popełniłby samobójstwo, a ona ostatkiem sił trzymała się przy życiu mimo iż zaniedbywała swoje ciało. Te wszystkie zdarzenia bardzo zmieniły ją emocjonalnie. Stała się wręcz innym człowiekiem.. Nauczyła się nienawidzić, zabijać, kochać, szanować.

W części tej dokładnie poznaliśmy Seatana i jego synów. Wciąż jest tam wzmianka o trzecim synu, którego...

książek: 1903
foolosophy | 2010-05-02
Przeczytana: 02 maja 2010

Początek nowego miesiąca, nowa porcja lektur, nowe doznania czytelnicze i dużo nowości. Zacząć miesiąc od dobrej książki to naprawdę fart. Miło jest czytać coś, co sprawia, że zmęczone oczy natychmiast idą w górę. To ta ciekawa książka przedłuża naszą bezsenność, chęć siedzenia do późna lub zabierania ze sobą książki zawsze i wszędzie, nie bacząc na jej ciężar czy rozmiar. “Dziedziczka Cieni” taka właśnie jest, strony niebezpiecznie ciągną, historia donośnie woła o wyjście na światło dzienne, a postacie tak łapią za serca, że długo będzie się je wspominać. To mocna, miejscami brutalna powieść o świecie, gdzie cierpnie jest na porządku dziennym. A nietolerancja potęguję kolejną zawiść. Gdzieś tam w cieniu są Krwawi, którzy mają jeszcze grosz honoru, dumy i akceptacji do Krewniaków.
Drugi tom przynosi co raz to więcej przygód, niepewności i doznań, jakich czytelnik bardzo pożąda. Dreszczyku na fakt, co będzie dalej. Jak potoczą się losy bohaterów, czy uda się zwalczyć zło panujące w...

Kaga | 2016-01-10
Przeczytana: 09 stycznia 2016

Drugi tom trylogii "Czarnych Kamieni" dzieje się w dwa lata po tragedii, jaka zakończyła wcześniejszy tom. Nasza bohaterka staje się powoli kobietą, choć wciąż nienawidzi swego ciała. Poznajemy jej moce, towarzyszymy jej w powolnym poznawaniu świata i tym, co ją czeka. Postacie, choć wciąż czasem zachowują się mało logicznie, są dobrze zarysowane, fabuła nie nuży, a wręcz niekiedy zaskakuje, choć jest to zaskoczenie niejako "na siłę".
nie mniej, czyta się dobrze, szybko, lekko. Humor jest wyważony, a choć błędy się trafiają, jest dobrze. Jedyne, co mnie irytowało, to Lucivar, ale... co kto lubi.
Nie mniej idea "Taty Wielkiego Lorda" sprawiła, że nie raz się uśmiechnęłam, czy wręcz roześmiałam, czytając kolejne zdania...

Ja wiem, że cała ta seria nie jest wybitna, zwłaszcza jeśli idzie o styl, ale jednak ma w sobie to coś, co sprawia, że co jakiś czas chętnie do niej mimo wszystko wracam. I nie wiem co to jest, nie pytajcie mnie - może konstrukcja tego świata Krwawych? Gdyby autorka bardziej popracowała nad wieloma kwestiami, prawdopodobnie byłoby to arcydzieło fantasy, a tak? A tak, dla mnie cholera nie wiedzieć czemu, i tak jest to urokliwa seria. A zaznaczam, że do ckliwych to ja nie należę. ;)

Martha Oakiss | 2013-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2013

Wszystko ma swoją cenę.

Gdy po raz pierwszy spotkałam się z serią Trylogii Czarnych Kamieni, szargały mną sprzeczne emocje. Z jednej strony długo nie mogłam zaaklimatyzować się w historii stworzonej przez Anne Bishop, gubiłam się i mieszałam imiona bohaterów. Ale z drugiej strony byłam nią oczarowana. Która część mojego umysłu zwyciężyła? Chyba wszystko będzie jasne, jeśli powiem, że zakupiłam już trzy kolejne tomy.

„Jej ciało zdrowiało, ale powoli, bo w ciele nie było nikogo, kto pomógłby je naprawić. Jaenelle, jego młoda Królowa, córka jego duszy, była zagubiona w Ciemności – lub wewnątrz, w tak zwanym Wykrzywionym Królestwie. Poza jego zasięgiem” (str. 29)

Więcej na http://secret-books.blogspot.com/2013/08/dziedziczka-cieni-anne-bishop.html

Darsky | 2016-04-25
Przeczytana: 22 kwietnia 2016

„Dziedziczka cieni” była moim czytelniczym koszmarem, przez który przeszłam wyłącznie dlatego, że „uwięziona” w pociągu nie miałam pod ręką nic innego. Ponadto, po przeczytaniu części pierwszej czułam, że ta historia nie przypadła mi do gustu, a mimo to brnęłam w część drugą, jak w bagno. Wielu Użytkowników LC zapewniało, że tylko część pierwsza jest niezrozumiała, ciężka i nudna, a potem historia się rozkręca i ponoć nie ma się ochoty przestać żyć w tym świecie. Ja mam inne zdanie na ten temat. Ta książka jest po prostu słaba. To grafomański bełkot, silenie się na jakiś wytworny styl, nieudolna próba wykreowania świata, którego dotąd nikt nie opisał. Do mnie to nie przemawia i nie sądzę bym skusiła się na dalsze części. Wykreowany świat jest nielogiczny, stanowi mieszankę wszystkiego, począwszy od nawiązań biblijnych, przez mitologiczne, po rasowe fantasy. Tak samo umiejscowienie w czasie jest rwane – następują ni z tego, ni z owego przeskoki o dwa lata, o pięć lat do przodu, co...

Żaneta | 2013-12-30
Na półkach: Przeczytane, Na półce, 2012
Przeczytana: 2012 rok

Dziedziczka cieni to druga część trylogii Czarnych kamieni autorstwa Anne Bishop. To wciągająca opowieść, w której poznajemy dalsze losy bohaterów, których poznaliśmy we wcześniejszym tomie. Spotkajemy w niej Jaenelle, Seatana, jego synów oraz wielu innych.
W tej części mamy do czynienia z Czarownicą, która nie jest już dzieckiem. To młoda kobieta, która zbyt wiele przeżyła, a to, co się wydarzyło, odcisnęło się piętnem na jej dalszym życiu. Anne Bishop bardzo dobrze oddaje stany uczuciowe Czarownicy, jej emocje, stany psychiczne. Autorka w tej część skupia się właśnie na Jaenelle, jej dorastaniu, a także powolnemu proceswi składania roztrzaskanego kielicha, który symbolizuje okaleczoną psychikę spowodowaną gwałtem dwunastoletniej dziewczynki.
Mimo psychicznych, bardzo głębokich ran, Czarownica odbudowuje swoje relacje z mężczyznami, oparte na miłości, zaufaniu, zrozumieniu, poczuciu bezpieczeństwa. Dużo sprawiedliwości oddaje też kara, którą Jaenelle zsyła na wujków z Braidwood....

Mallwa | 2010-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2010

Można przez nią nie spać kilka nocy z rzędu i nie żałować nieprzespanych nocy i bolących oczu. Książka świetnie napisana, znakomita intryga, nietuzinkowi bohaterowie. Myślę, że książka mogłaby nieco stracić gdyby nie było tego świetnego humoru i wyczucia chwili;]

Justilla | 2010-05-12
Przeczytana: 2010 rok

Jeszcze lepsza część niż druga. Tu Janelle jest już nastoletnią dziewczyną... Żal mi Deamona i Lucivara, nawzajem się oskarżają przez intrygi Hekatah i Dorothei. Ale postać Krewniaków jest bardzo ciekawa, no i jak zawsze sporo humoru. Czasami idzie spaść z krzesła xD

Wydaje się być taka... poważna i zawiła, lecz to ułuda. Będąc uważnym czytelnikiem nie sposób zgubić się wśród wydarzeń i postaci. Doskonale wkomponowane zabawne sytuacje i niezłagodzone brutalne sceny nadają książce wyjątkowego charakteru i realności. Przebywające w pałacu przyszłe królowe i ich zachowanie oraz obecni w tej książce Krewniacy (zwierzęta obdarzone Kamieniami i zdolnością mowy - telepatycznie) naprawdę wywołują uśmiech na twarzy i zadowolenie - Czarownica nie jest sama.

Nowe tłumaczenie Trylogii Czarnych Kamieni

Od połowy października w księgarniach można znaleźć nowe, poprawione wydanie Trylogii Czarnych Kamieni. To prawdziwa gratka dla fanów twórczości Anny Bishop – dwa pierwsze tomy zostały przetłumaczone na nowo.

Patronaty tygodnia

Przyszłości co prawda nie można przewidzieć, ale na pewne wydarzenia możemy się przygotować. Podpowiadamy, jakich premier książkowych pod naszym patronatem możecie spodziewać się w tym tygodniu. Zapowiadamy wydarzenia i ekranizacje, którym patronujemy. Polecamy!