Wyrok Nocy

Cykl: Pętla Czasu (tom 1)
Wydawnictwo: Psychoskok
marcin100

„Wyrok Nocy” z serii „Pętla Czasu” Mateusza Dydyny to powieść science-fiction. Franek – główny bohater książki spotyka Anastazję, która okazuje się być jego przyjaciółką z dzieciństwa, o czym chłopak nie pamięta. Oboje wybierają się na wspólny spacer, aby powspominać młodzieńcze lata beztroski. Podczas snu Franek poznaje inne oblicze Anastazji. Dziewczyna jest jego przewodniczką po świecie...

„Wyrok Nocy” z serii „Pętla Czasu” Mateusza Dydyny to powieść science-fiction.

Autor zabiera nas w podróż po abstrakcyjnym Wszechświecie, który rządzi się swoimi prawami. Znaczna część akcji skonstruowana wręcz po mistrzowsku, toczy się w szaleńczym rytmie znanym z filmów lub gier komputerowych. Dodając do tego częste, aczkolwiek logiczne przeskoki z jednej rzeczywistości do drugiej, otrzymujemy doskonały obraz świata, w którym funkcjonuje bohater. Wyobraźnia autora maluje nieprzeciętnie plastyczne wizerunki, obrazy tego, co mogłoby się wydarzyć, gdyby posiadać wszechmoc – zdolność do spełniania wszystkich, nawet tych niemożliwych marzeń.

źródło opisu: www.wydawnictwopsychoskok.pl

źródło okładki: www.wydawnictwopsychoskok.pl

Marta Daft | 2017-04-03
Przeczytana: 01 kwietnia 2017

Historia, która wciąga od pierwszych stron i trzyma w napięciu do samego końca. Kawał dobrej fantastyki w najlepszym wydaniu. W pełni dopracowana opowieść z nietuzinkowymi bohaterami. Czekam na kolejne powieści z pod pióra Mateusza

Wivel | 2017-04-24

Powieść z gatunku fantasy, opowiadająca o losach licealisty obdarzonego boską wszechmocą. Jedna myśl tego młodzieńca może unicestwić wszechświat!
Główny bohater powieści to Franek, który zdaje się zwyczajnym młodzieńcem. Nie minie jednak moment, a przekonamy się o jego niezwykłości. Los postawi na jego drodze Anastazję, dawną koleżankę z dzieciństwa, która okaże się jego przewodniczką po świecie snu.
Gdy Franek zapada w sen w raz z Anastazją przenosi się do innego świata. W tej przestrzeni może zdarzyć się wszystko, dlatego powinni zachować ostrożność. Niestety czujność Franka zawiedzie, przez co Anastazja przemieni się w żądną krwi bestię. Od tej pory jej filigranowa fizyczność skrywać będzie istotę pragnącą jego śmierci…
Po przebudzeniu Franek niczego nie pamięta i zakochuje się w Anastazji. Tak toczy ten dwulicowy bój uczuć. Za dnia kocha dziewczynę, a w nocy walczy z nią na śmierć i życie...

Jula | 2017-04-25
Przeczytana: styczeń 2017

Naprawdę świetne fantasy. Myślę, że pomysł, by częściowo fabuła rozgrywała się w snach głównego bohatera jest bardzo trafiony.

Książka szybko wciąga, lekko się czyta i na długo zapada w pamięci. Jednym słowem godna polecenia.

Stefek-burczymucha | 2017-04-26
Przeczytana: 31 marca 2017

Szkoda że to tylko e-book bo lubię bardziej książki papierowe ale i tak czytało się dobrze a przy tym zważywszy że to 700 stron to lżej trzymać czytnik niż opasłe tomisko. Jest to powieść fantasy, czyli coś co lubię zaraz po fantastyce naukowej. Historia dwojga nastolatków żyjących w dwóch równoległych światach to w zasadzie nie fantastyka a nasza rzeczywistość, bo któż nie żyje choć trochę swoimi snami a zatem w drugim świecie? Świat snu i jawy są tutaj jednak równie fantastyczne, zaznacza się tu dychotomia dążeń ludzkich we wzajemnych relacjach. Z jednej strony miłość a z drugiej ciemna strona naszego "Ja". Bardzo udany koncept. Polecam zwłaszcza fanom fantastyki.

Jacek51920 | 2017-11-11
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 06 listopada 2017

No cóż ta książka mocno mną szarpnęła. Kreatywność powieści przerosła moje oczekiwania. Wyrok nocy wciąga się jednym tchem i muszę przyznać, że autor dołożył wszelkich starań, aby tak właśnie było. Nic tylko czekać na drugą cześć!

Aneta | 2017-04-24

Poznaj niezwykłą przygodę licealisty, który jedną myślą może unicestwić wszechświat. Historię chłopca obdarzonego najwyższą istotą mocy - boską wszechmocą!
Polecam

Paulina | 2017-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2017

Znacie mnie już nie od dziś, więc wiecie, że czasem lubię poczytać debiutujących polskich autorów. To taka moja odskocznia od codzienności, która pozwala mi na odpoczynek od rutyny, którą sobie wypracowałam. Zazwyczaj jest to taka rosyjska ruletka, po której albo palnę sobie w łeb, albo znajdę coś wartościowego pośród setek beznadziejnych „dzieł”. Na moje nieszczęście, częściej płaczę, niż skaczę z radości. „Wyrok nocy” to kolejna książka, która przystąpiła do mojej ulubionej gry w rosyjską ruletkę. Czujecie tę adrenalinę i zżerające mnie nerwy, kiedy decydowałam się, aby ją przeczytać? Jak myślicie, czy tym razem wygrałam los na loterii?

„Wyrok Nocy” z serii „Pętla Czasu” Mateusza Dydyny to powieść science-fiction.
Podczas snu Franek poznaje inne oblicze Anastazji....

Karolina | 2017-03-29

Czytając książkę, dajemy się ponieść fantazji i wędrujemy z autorem po różnych światach i kosmosach. Zazwyczaj tak długie książki są niedopracowane pod względem fabuły, gdzieś utracone i niedokończone pozostają rozpoczęte wydarzenia, u tego autora wszystko znakomicie tworzy spójną całość. W tym wypadku obszerność książki nie może przerażać, bo to świetna fantastyka, która porywa od pierwszej strony.

//Opinia do przeczytania również na: http://kaginbooks.blogspot.com/2017/04/77-wyrok-nocy-mateusz-dydyna.html#

„Wyrok Nocy z serii Pętla Czasu” Mateusza Dydyny to powieść science-fiction.

Franek – główny bohater książki spotyka Anastazję, która okazuje się być jego przyjaciółką z dzieciństwa, o czym chłopak nie pamięta. Oboje wybierają się na wspólny spacer, aby powspominać młodzieńcze lata beztroski. Podczas snu Franek poznaje inne oblicze Anastazji. Dziewczyna jest jego przewodniczką po świecie snu. Pragnie pomóc mu wydostać się z pułapki umysłu. Razem podejmują się próby ucieczki, jednak Franek popełnia drobny błąd, skazując tym samym duszę Anastazji na wieczną tułaczkę. Dobro dziewczyny zostaje uwięzione w pułapce bez wyjścia. Zło przejmuje kontrolę nad jej ciałem i terroryzuje rzeczywistość snu. Autor zabiera nas w podróż po abstrakcyjnym Wszechświecie, który rządzi się swoimi prawami. Znaczna część akcji skonstruowana wręcz po mistrzowsku, toczy się w szaleńczym rytmie...

Maria | 2017-03-09

Autor zabiera czytelnika w podróż po światach Wszechświata trochę bardziej chyba rozbudowanego niż ten znany nam z dotychczasowych osiągnięć – ale też i po światach wewnętrznych, po kosmosie ludzkiej duszy.
Druga warstwa, mimo że mniej bogata w wyobraźnię, pozwala czytelnikowi – po analizie przeżyć bohaterów – zajrzeć też w głąb siebie i zadać sobie pytanie: a co ja bym zrobił w takiej sytuacji? Nie będę tu zdradzać w czym rzecz, żeby nie odbierać przyjemności podążania drogami przestrzeni wewnętrznej. Powiem tylko, że jest to podróż zaskakująca.
Książkę czyta się jednym tchem mimo ogromnej ilości stron. Polecam