Wilkołak: Odrzuceni.

Seria: Świat Mroku
Wydawnictwo: ISA
Werewolf: The Forsaken
hobby

Utraciliśmy nasz raj - ZNISZCZYLIŚMY go własnymi rękoma roznieśliśmy na naszych kłach i pazurach. Przez to zostaliśmy ODRZUCENI. SKRYWAMY SIĘ wśród ludzkiej trzody, nosząc owcze skóry, a zmysły wiodą nas ku ZWIERZYNIE. Zwrócili się przeciw nam nawet krewni, naszym tropem podążają istoty z cienia Ziemi. Gdy Księżyc rośnie, w naszej KRWI dudni SZAŁ. Wy, którzy chcecie POLOWAĆ na nas,...

Wy, którzy chcecie POLOWAĆ na nas, strzeżcie się, gdyż łowy zwrócimy przeciwko wam i z myśliwych staniecie się naszą ZWIERZYNĄ.

WyrdHamster | 2010-08-11

Uwaga! Recenzja angielskiego oryginału, bowiem po zapoznaniu się z systemem nie miałem chęci sięgać po tłumaczenie.

Na początku, nowy Wilkołak wydawał mi się systemem nośnym. Dużo sensowniejszy niż jego poprzednik, bardziej otwarty i interesujący, z ciekawymi zwrotami akcji. Problem jest w tym, że w porównaniu do pozostałych systemów "nowego" Świata Mroku jest... nudny. Wszystko sprowadza się do walki z duchami "po tej i tamtej stronie lustra", nie ma powodu dla prawdziwego rozwoju psychologicznego postaci - są tylko "My" i "Oni". Nie ma też aury niepewności i tajemnicy, jak na przykład w „Wampir: Requiem”, bo Uratha ( Wilkołaki ) ślepo przyjmują dogmat o swym powstaniu od Ojca Wilka i wszystkie wiernie służą w wiecznej krucjacie w Królestwie Cieni, jak i poza nim. Pomimo kilku mechanizmów niby wspierających horror i Szał tych bestii, świat gry obchodzi temat krwawych niewinnych mordów i pogodzenia wilczej natury z ludzką moralnością. Pomimo lepszej mechaniki, dla mnie "Changing...

Reila | 2014-11-30
Na półkach: Przeczytane, 2014 ¤.¤