Moje bajeczki o lokomotywach

źródło okładki: zdjęcie autorskie

nieperfekcyjnie | 2017-08-05
Na półkach: Rok 2017
Przeczytana: 21 lipca 2017

"Moje bajeczki o lokomotywach" to książka przedstawiająca historie pochodzące z bajki "Tomek i przyjaciele", którą sama pamiętam jeszcze z dzieciństwa. Kiedy tylko ujrzałam tę lekturę w zapowiedziach wydawniczych, wiedziałam, że musi znaleźć się na półce mojego syna - jego tata, dziadek i wujkowie pracują na kolei, zatem życie Jasia, mniej lub bardziej, będzie kręciło się wokół tego tematu.

Tomek i jego przyjaciele każdego dnia muszą stawiać czoła wyzwaniom. Wyścigi z zabawnym Karolem, praca z nieposłusznymi wagonami, konieczność naprawienia parowozu, odnalezienie Wielkiej Zachodniej Lokomotywy, ciężka praca w warsztacie, potężna burza, ochrona starej lokomotywy przed złomowiskiem - to tylko niektóre perypetie, z jakimi mierzą się bohaterowie książki.

Dziewięć krótkich opowiastek przekazuje intrygującą treść, jednocześnie uświadamiając parę istotnych spraw - obowiązki są nieraz ważniejsze niż...

Northman | 2017-07-02
Na półkach: Współpraca
Przeczytana: 28 czerwca 2017

Wyspa Sodor powraca w kilku nowych odsłonach :)

"Tomek i Przyjaciele" - jedna z najbardziej znanych bajek "kolejowych", a z parowozami w roli głównej znana chyba najbardziej :) Miło było mieć tę książeczkę w rękach. Mnóstwo kolorowych ilustracji, ciekawych historii - bajeczki jak się patrzy ;)

Bajeczek mamy w tym wydaniu dziewięć. W każdej dobrze znane nam parowozy przeżywają nowe przygody. Dzieci powinny być zachwycone ;) Mi też ta książeczka poprawiła humor, dawno nie widziałem bowiem żadnego książkowego wydania nowych historyjek wprost z Wyspy Sodor. Fajnie, że się pojawiło ;)

Polecam!

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:

testolandia | 2017-05-28
Na półkach: Synek czyta
Przeczytana: 20 maja 2017

"Moje bajeczki o lokomotywach" to zbiór dziewięciu opowiadań o przygodach Tomka i jego przyjaciół. Każda historia rozpoczyna się krótkim opisem głównego bohatera. Na 128 stronach poczytamy o najzabawniejszej lokomotywie na wyspie Sodor, psotnych wagonach praz potężnym dźwigu pracującym w porcie. Dowiemy się, czy mały dźwig Kamil zdoła uratować wielki parowóz, a Darek uchroni Wielką Zachodnią Lokomotywę przed zezłomowaniem. Czy Tomek sprawdzi się jako kierownik warsztatu pod nieobecność Wiktora ? Czy mała lokomotywa jest w stanie prześcignąć helikopter? Co trapi najszybszy wóz strażacki ? Poszczególne historie mają wyraźną i pouczającą puentę, a czyta się je w kilka minut z ogromną przyjemnością. Pozycja obowiązkowa dla fanów Tomka i Naprawdę Użytecznych Lokomotyw.

Książeczka jest ślicznie wydana w oprawie flexi. Bajecznie kolorowe i wesołe ilustracje cieszą oko i sprawiają, że treść bajki staje się dla maluchów jeszcze ciekawsza.

Ewela_sa | 2017-03-06
Przeczytana: marzec 2017