Utopistyka

Wydawnictwo: Oficyna "Trojka"
biznes, finanse

Wydanie Utopistyki jest być może, symptomem rozchwiania, utraty stabilności, hegemonii kulturowej, definiowanej przez pojęcia: neoliberalizm, teoria modernizacji, wolny rynek . Późna twórczość Wallersteina, a do nie należy prezentowana książka, to próba wskazania wagi myślenia teoretycznego. Wallerstein nie popada przy tym w akademickie złudzenia i pychę. Nie jest postacią spod znaku kanapowych rewolucjonistów gdzie myślenie akademickie uzurpuje sobie rolę rewolucyjnego podmiotu. Jego

joan-na | 2012-10-20
Przeczytana: 21 października 2012