Domowy poradnik medyczny

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320028671
zdrowie, medycyna

Inne wydania

Najlepszy i najobszerniejszy poradnik o zdrowiu napisany przez cenionych polskich specjalistów z różnych dziedzin medycyny, który przyda się w każdym domu. Zawiera najważniejsze informacje o najczęstszych, powszechnie występujących chorobach, przyczynach ich powstawania i przebiegu oraz zalecenia dotyczące udzielania doraźnej pomocy przedlekarskiej w warunkach domowych. Pojawienie się choroby jest nieraz nagłe i zaskakujące, autorzy przystępnie i zrozumiale opisują, jak odróżnić objawy błahe od groźnych dla życia, i dają wskazówki, jak pomóc choremu.Obszerna część książki poświęcona jest szeroko pojętemu zdrowiu dzieci i dorosłych. Zawiera praktyczne porady, jak zapobiegać chorobom i zachować zdrowie. Specjaliści omawiają poszczególne zagadnienia z zakresu ciąży, porodu i połogu, pielęgnowania dziecka i chorego dorosłego w domu, opisują ćwiczenia gimnastyczne i profilaktyczno-rehabilitacyjne. Całość uzupełniają informacje dotyczące metod diagnostycznych współczesnej medycyny oraz stosowania terapii naturalnych, takich jak: ziołolecznictwo i przyrodolecznictwo.Odbiorcy: czytelnicy bez przygotowania medycznego

chrispu | 2014-04-26

Ponad 1000 stronicowa książka, której nie powinno się czytać bez powodu. Bo naprawdę można się wpędzić w jakąś chorobę. Jak człowiek zacznie szukać to znajdzie u siebie wszystko.
A tak na poważnie - świetny poradnik, z mnóstwem różnorakich tematów ogólno-zdrowotnych (np. dieta, rehabilitacja, ćwiczenia, opieka nad dzieckiem itp.) i oczywiście o chorobach oraz sposobach ich leczenia (o ile się da wyleczyć w domu). Przydatny w sytuacji braku dostępu do internetu (a trzeba coś szybko zdiagnozować) oraz dla osób co to wolą samemu się leczyć niż iść do lekarza.
Na końcu znajduje się dość szczegółowy skorowidz ułatwiający szybkie znalezienie interesującego nas tematu.

Nifelinord | 2012-01-21
Na półkach: Przeczytane, Na składzie
Przeczytana: 2004 rok

Przeglądałam go jeszcze jako analfabetka, a później największą radochę - pomimo obrzydzenia i strachu - czerpałam z czytania o chorobach pasożytniczych i zmianach patologicznych w chorym oku.

Natalia | 2016-02-08
cerata | 2015-12-07