The sky is everywhere

Okładka książki The sky is everywhere Jandy Nelson
Okładka książki The sky is everywhere
Jandy Nelson Wydawnictwo: Walker Books literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
The Sky Is Everywhere
Walker Books
2015-01-01
2015-01-01

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Główna bohaterka i jej niektóre zachowania były idiotyczne i bez sensu więc nie bardzo się polubiliśmy, rozumiem że są różne sposoby na radzenie sobie z żałoba itd ale ona szła po bandzie 🤭 niestety sama historia mnie nie urzekła, atutem są listy bohaterki pisane do zmarłej siostry. Wątek miłosny troszeczkę na sile i nie czułem chemii między bohaterami. Styl autorki, jak i cytaty są strzałem w dziesiątkę. Powieść skierowana bardziej dla czytelników 16+ zdarzają się wulgaryzmy, sceny seksu, żałoba, dojrzewanie, pierwsza miłość, przyjaźń, utrata rodzica. Pokazuje rozne metody radzenia sobie z zaloba, samotnoscia, strata. Sama historia niestety nie zostanie że mną na dłużej bi coś niestety nie zagrało do końca a spodziewałem się czegoś lepszego po autorce znając jej wcześniejszą powieść.

Książka "Niebo jest wszędzie" autorstwa Jandy Nelson to poruszająca opowieść o rodzinnych tajemnicach, miłości i żałobie. Opisuje subtelne niuanse ludzkich doświadczeń i ukazuje, jak promienie słońca są w stanie przebić się nawet przez najbardziej zachmurzone niebo.

Główna bohaterka, Lennie, zmaga się z ogromną stratą po śmierci swojej siostry Bailey. Próbuje odnaleźć sposób na radzenie sobie z tęsknotą i bólem, których doświadcza. W powieści pojawia się również motyw miłości, zarówno tej rodzinnej, jak i romantycznej, która zaczyna kiełkować w najmniej oczekiwanym momencie.

Nelson z wrażliwością przedstawia proces żałoby Lennie i jej drogę do akceptacji tego, co nieuniknione. Książka jest pełna emocji, które mogą odnaleźć odzwierciedlenie w sercach czytelników. To historia o wszystkich szalonych rzeczach, które się dzieją, kiedy ludzie pogrążają się w żalu, ale także o nadziei i odkrywaniu własnej drogi do szczęścia.

"Niebo jest wszędzie" to książka, która może poruszyć każdego, niezależnie od wieku. Jest to poetycka opowieść, która zachęca do refleksji nad życiem i śmiercią, nad tym, co tracimy i co zyskujemy na skutek doświadczanych przez nas zmian.

„Niebo jest wszędzie” to poruszająca historia, której główna bohaterka, Lennie, nagle straciła ukochaną siostrę. Dziewczyna przeżywa mnóstwo emocji, gubi się w nich, nie wiedząc skąd się biorą i co tak właściwie przez nie przemawia. Opowieść opowiedziana z perspektywy Lennie ukazuje nam jak trudna jest żałoba i jak ogromny może mieć wpływ na nasze życie, szczególnie gdy odnosi się do jednej z najbliższych nam osób. Wzbudza poczucie bezsilności, niesprawiedliwości, cierpienia, czyni bezradnymi wobec siebie. Popycha nas do zachowań, których sami nie rozumiemy i wywołuje ogrom wątpliwości odnośnie tego, jak powinno się ją przeżywać.
Muszę przyznać, że ta powieść mnie poruszyła, aczkolwiek w trakcie lektury pojawiło się również kilka „ale”. To co przychodzi mi na myśl jako pierwsze to niektóre decyzje i zachowania Lennie, których totalnie nie potrafię zrozumieć i nawet tłumaczenie ich żałobą mnie nie przekonuje.
Natomiast z pozytywnych aspektów, z pewnością polubiłam się ze stylem pisania autorki i bardzo spodobały mi się poetyckie wstawki w formie krótkich wyznań Lennie zapisanych na przeróżnych skrawkach.
Mimo że ta książka mnie nie zachwyciła, to okazała się naprawdę piękną i wzruszającą historią i myślę, że sięgnę również po „Oddam Ci słońce”💙

„Niebo jest wszędzie”
⭐️⭐️⭐️⭐️.75/⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

KRÓTKI ZARYS FABUŁY : Lennie nie może pogodzić się ze śmiercią swojej starszej siostry - Baley. Dziewczyna nie może znieść myśli, że ona ma przed sobą przyszłość, a jej siostra nie. „Niebo jest wszędzie” jest opowieścią o stracie, żałobie i o wkraczaniu w dorosłość.
RECENZJA: Jeśli miałabym wybrać książkę, która poruszy każdego postawiłabym właśnie na ten tytuł. Mamy tu wszystko czego oczekuję od książki - ogrom emocji. Wraz z główną bohaterką przeżywamy każde jedno wyrażenie i każda jedną rozmowę. Autora idealnie oddaje emocje, które towarzyszą człowiekowi, który stracił kogoś ważnego. Z każdą przeczytaną stroną coraz lepiej rozumiałam Lennie i się z nią utożsamiam. Nie mogłam przejść obojętnie również obok pięknego wydania książki - Moon( drive) cudowna okładka jestem zakochana ! Podsumowując jeśli miałbym polecić książkę, którą powinien przeczytać każdy ze względu na zwykłe piękno i życiowe rady, to wybrałabym „Niebo jest wszędzie” 💙🦋🫧

„Niebo jest wszędzie”
⭐️⭐️⭐️⭐️.75/⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

RECENZJA: Jeśli miałabym wybrać książkę, która poruszy każdego...

Jeśli zastanawialiście się, jak wyglądałaby powieść, w której ktoś umieścił niebo, rajskie róże, muzykę i miłość - lepiej lub gorzej skrywającą się w każdym zakamarku, pokazałabym wam „Niebo jest wszędzie”.

Historia porywa w podróż pełną emocji, złamanych serc, zranionych uczuć i pozwala wcielić się w rolę obserwatora tego huraganu uczuć. Czas w powieści zdaje się reagować na wydarzenia - momentami jest wręcz zawieszony, by za moment przyspieszyć, podkreślając bałagan, jaki panuje w głowach bohaterów.

Kiedy czyta się dużo książek o podobnych motywach, potrzebuje się odmiany. Czegoś świeżego, co sprawi, że poczuje się nowe emocje. „Niebo jest wszędzie” jest właśnie taką historią. Pokazuje jak skrajne decyzje może podejmować człowiek pogrążony w żałobie. Kiedy na scenie pojawiły się niemoralne i abstrakcyjne dla mnie zachowania, które sprawiły, że chciałam fizycznie zaprotestować i powstrzymać akcję przed dalszym rozwojem, zdałam sobie sprawę, jak mocno emocjonalnie zżyłam się z tą historią. Cenię tę powieść za to, że sprawia wrażenie, jakby stał przed nami żywy człowiek, który bez filtrów dzieli się swoimi niewypowiedzianymi słowami.

„Niebo jest wszędzie” nada się dla tych, którzy tak jak Babcia Lennie uważają, że karmić należy ciało i duszę, bo ta powieść to piękno samo w sobie, a ja jako że w powieściach równie mocno jak na fabułę, zwracam uwagę także na tę emocjonalną sferę, byłam zachwycona. Historia Lennie to podróż wgłąb siebie - odkrywanie na nowo swojego „ja”, które w nagły sposób zostało odarte z tak ważnego, i mogłoby się wydawać, że stałego elementu, jakim była dla niej jej siostra. Wszystkie trudne emocje zostały przelane na strony tej powieści, tworząc niesamowity zapis przeżyć.

Powieść zostawia również wiele przestrzeni na własne refleksje i uświadamia, że życie „to nasza historia i sami musimy ją opowiedzieć”. To naprawdę piękna i wzruszająca opowieść, która niepostrzeżenie zapuszcza w sercu korzenie i o której długo nie zapomnę.

,, Słyszałam kiedyś takie powiedzenie, za każdym razem, gdy ktoś umiera, płonie biblioteka. Na moich oczach jedna z nich, obraca się w zgliszcza…”

Na wstępie powiem szczerze, że zakochałam się w tej powieści. To historia, ktora dotknie waszego serca i przemowi do waszej duszy.
Czytajac rozdzial po rozdziale ksiazka przenosi do innego swiata, do krainy rozpaczy, do miejsca w ktorym bailey musi odnalezc sie po smierci ukochanej siostry. Jetstem wzruszona tym jakim jezykiem zostala napisana ta historia. Jak pięknym, poetyckim i głebokim jezykiem, który pozwala na zanurzenie się w innym wymiarze.
Spokój. To słowo, które najlepiej oddaje to co czułam czytając ją. Jak cisza. Jak siedzenie na lace przy jeziorze w letni dzien. Ogladanie tafli wody, na ktorej odbijaja sie promienie slonca. Właśnie taki kilmat mi towarzyszył, mimo, ze książka porusza niewyobrazalnie ciezki temat jakim jest strata bliskiej osoby.

Co do bohaterów to Joe totalnie skradl moje serce. Jest ogromnym słodziakiem. To jak delikatny był w stosunku do lennie było bardzo urocze.

Warto wspomnieć też o motywie pasji lennie i tego jak radzi sobie ze strata poprzez granie na klarnecie czy pisanie wierszy, które były absoultnie piękne i idealnie dopełniały cała historię.

Książka nie dość że wzrusza to daje do myślenia. Pokazuje, że ból po stracie nie zniknie, ale z czasem się do niego przyzwyczajamy. Inspiruje do refleksji by kochać bliskich i doceniać ich, dopóki z nami są.

Buziaki <33

Książka "Niebo jest wszędzie" dotyka istotnego i trudnego tematu, który może dotknąć każdego z nas, niezależnie od tego, czy mamy rodzeństwo czy nie - chodzi o utratę bliskiej osoby. W przypadku głównej bohaterki była to jej starsza siostra, co stawia ją w obliczu bolesnej rzeczywistości żałoby i straty. W książce zawarte są listy, które zostały napisane przez Lennie - główną bohaterkę. Jedyną osobą, która potrafi ją zrozumieć i u której czuje się lepiej, jest narzeczony zmarłej siostry. W trudnych chwilach żałoby oboje zbliżają się do siebie, co jednak wywołuje w dziewczynie głębokie wyrzuty sumienia.. To opowieść, która zostaje w pamięci na bardzo długo. Zdecydowanie polecam sięgnąć po ten tytuł.

Nastawiałam się na historię przepełnioną żalem, smutkiem i żałobą, ale ku mojemu zdziwieniu wcale tak nie było. Owszem było wiele smutnych momentów, przez które łezka czy dwie popłynęły po moich policzkach, ale wciąż nie było ich wystarczająco jak dla mnie. Jednak te sceny, w których żałoba się pojawiała, łamała mi serduszko na milion kawałeczków. Śmiało jestem w stanie stwierdzić, że odczuwałam tę stratę razem z główną bohaterką i niesamowicie bardzo jej współczułam.
Ta historia najpierw wyrwie i połamie wasze serduszka by potem z powrotem skleić je w całość. Jest to mimo wszystko opowieść o nadziei. Nadziei na lepsze jutro, które po wielu szarych dniach w końcu przychodzi z całą gamą kolorów.

[ współpraca reklamowa ]

“𝐒𝐥̷𝐲𝐬𝐳𝐚𝐥̷𝐚𝐦 𝐤𝐢𝐞𝐝𝐲𝐬́ 𝐭𝐚𝐤𝐢𝐞 𝐩𝐨𝐰𝐢𝐞𝐝𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞, 𝐳̇𝐞 𝐳𝐚 𝐤𝐚𝐳̇𝐝𝐲𝐦 𝐫𝐚𝐳𝐞𝐦, 𝐠𝐝𝐲 𝐤𝐭𝐨𝐬́ 𝐮𝐦𝐢𝐞𝐫𝐚, 𝐩𝐥̷𝐨𝐧𝐢𝐞 𝐛𝐢𝐛𝐥𝐢𝐨𝐭𝐞𝐤𝐚. 𝐍𝐚 𝐦𝐨𝐢𝐜𝐡 𝐨𝐜𝐳𝐚𝐜𝐡 𝐣𝐞𝐝𝐧𝐚 𝐳 𝐧𝐢𝐜𝐡 𝐨𝐛𝐫𝐚𝐜𝐚 𝐬𝐢𝐞̨ 𝐰 𝐳𝐠𝐥𝐢𝐬𝐳𝐜𝐳𝐚.”

Cześć!
Z twórczością tej autorki miałam już wcześniej styczność, a mianowicie z książką “Oddam ci słońce”, która bardzo mi się podobała. Postanowiłam poznać również jej debiut, bo styl pisania w przypadku poprzedniej książki bardzo przypadł mi do gustu.
Niestety ta historia nie zachwyciła mnie tak bardzo. Na początku dosyć ciężko mi się ją czytało. Nie mogłam wkręcić się w fabułę, ciężko było mi się również na niej skupić. Po czasie było trochę lepiej, jednak nie zapałałam do niej taką samą sympatią jak do wcześniej wspomnianego utworu tej autorki. Chociaż muszę przyznać, że już pod koniec książki dosłownie przez nią płynęłam, jednak nie sprawiło to, że zapałałam większą sympatią do bohaterów lub większym zainteresowaniem. Niestety nie wywołała ona u mnie za dużo emocji, a szkoda, bo powieść zawiera motywy, które na pewno wiele osób poruszyły.
Historia sama w sobie jest dosyć ciekawa, mamy tutaj poruszony ważny temat - utratę bardzo bliskiej osoby oraz to, jak bohaterowie sobie z tym radzą. Mamy również listy, pisane przez główną bohaterkę, które są przedstawione w książce w formie czarno-białych grafik, więc dodaje to uroku tej książce. Sama okładka również jest przepiękna i w bardzo piękny sposób nawiązuje do fabuły.
Mieliście styczność z piórem tej autorki? Jeżeli tak, koniecznie dajcie znać, co o nim uważacie!
Miłego dnia!

[ współpraca reklamowa ]

Cześć!

comfort_book_ : „Słyszałam kiedyś takie powiedzenie, za każdym razem, gdy ktoś umiera, płonie biblioteka. Na moich oczach jedna z nich, obraca się w zgliszcza…”

W książce „Niebo jest wszędzie” poznajemy historię nastolatki Lennie, która próbuje otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry Bailey.
Dowiadujemy się z tej historii o przeróżnych rodzinnych tajemnicach, przeżywamy żałobę razem z główną bohaterką. Nie zabraknie tutaj również wątku romantycznego, bo a i owszem, pojawia się tutaj pewien czarujący i tajemniczy chłopak, który odegra bardzo ważną rolę w życiu naszej Lennie.
Historia ta porusza bardzo ważne aspekty, jest to między innymi strata bliskiej osoby, i nie jest to rodzic, niespełniona miłość- jest to ukochana, starsza siostra, bez której, ta młodsza czuję się po prostu „wybrakowana”.
Przez większą część książki Lennie towarzyszy jedna myśl: „Jak ja mogę być szczęśliwa, skoro jej tu niema?”
Razem z Lennie możemy przeżywać wszystkie te emocje, zarówno te pozytywne, jak i negatywne.
Wspomniałam, że pojawia się także wątek romantyczny. Musze przyznać, że (moim zdaniem) jest on mocno średni, jednak trzeba brać pod uwagę fakt, że książka jest dla czytelników +14, a ja (niestety) mam lat trochę więcej, może dlatego.
Ogólnie, relacja głównych bohaterów rozwijała się naprawdę szybko. I chociaż samego Joe’go uwielbiam. Jego postawa względem głównej bohaterki, jego subtelność, wyrozumiałość, naprawdę mnie urzekły.
Jednak, gdy wezmę pod uwagę całość tej książki, mam węglem niej mieszane uczucia. Z jednej strony bardzo lekko i przyjemnie się mi ją czytało, a z drugiej są lepsze pozycje godne uwagi. Musicie zdecydować sami 😊

Dowiadujemy się z tej historii o przeróżnych rodzinnych tajemnicach,...