Wprowadzenie do nauczania praktycznych umiejętności w medycynie rodzinnej

Wydawnictwo: Zdrowie i Zarządzanie sp. z o.o.
zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna

Książka "Wprowadzenie do nauczania praktycznych umiejętności w medycynie rodzinnej" zawiera zbiór podstawowych zasad nauczania, przydatnych w relacji mistrz-uczeń. Skierowana jest przede wszystkim do kierowników specjalizacji, lekarzy rodzinnych, którzy w swoich praktykach podejmują trud kształcenia rezydentów. Obowiązujący w naszym kraju program specjalizacji z medycyny rodzinnej oraz potrzeba wykształcenia około 20 000 lekarzy rodzinnych, wyznaczają zadania edukacyjne również lekarzom, opiekującym się pacjentami we własnych praktykach. Podstawowa opieka zdrowotna spełnia szczególną rolę w systemach ochrony zdrowia. Przede wszystkim stanowi pierwszorzędowy sektor opieki medycznej. Lekarze pracujący w tym sektorze, odpowiednio przygotowani i wyposażeni potrafią zapewnić' do 80 proc. potrzeb zdrowotnych społeczeństwa. W niniejszej książce zainteresowany Czytelnik znajdzie wiele informacji pomocnych w odpowiednim przygotowaniu młodych lekarzy - rezydentów medycyny rodzinnej.