Rękodzieło ludowe na Dolnym Śląsku.

Wydawnictwo: Muzeum Narodowe we Wrocławiu
9788361900146
Dolny Śląsk, tradycja, rękodzieło,
historia
Pani_Wu

Mamy skarb nie wolno go zmarnować , dlatego należy go dokumentować i upowszechniać – napisała Elżbieta Berendt w swoim wstępie do książki "Mom Jo skarb" – Rękodzieło ludowe na Dolnym Śląsku. Książka jest kontynuacją wcześniejszego wydania "Mom Jo skarb" poświęconego folklorowi Dolnego Śląska – mieszanki kultur wielu narodów i regionów Polski. Celem opracowania jest zachowanie dla potomnych...

Celem opracowania jest zachowanie dla potomnych bogactwa tej tradycji.
Skąd jesteśmy? – to pytanie zwłaszcza tu na Dolnym Śląsku nabiera szczególnego znaczenia. Krzyżują się tutaj tradycje lwowskie, wileńskie, małopolskie, kieleckie, rzeszowskie obok niemieckich, czeskich, ukraińskich, białoruskich itd.
Skoro powrót do kultywowania tradycji stał się modą, autorzy publikacji chcą zwrócić naszą uwagę na to, co wciąż jeszcze pozostało w tym rejonie z dawnego rzemiosła i rękodzieła.

źródło opisu: http://wiano.eu/article/778

źródło okładki: http://wiano.eu/article/778