Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Słownik szkolny. Nauka o języku
8302036102

Słownik zawierający hasła z dziedziny nauki o języku.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2017-03-05

Wyjątkowy słownik z hasłami, terminami dotyczącymi nauki o języku. Bardzo pomocny. Przeznaczony dla uczniów, nauczycieli i nie tylko. Każda zainteresowana tematem osoba może śmiało po niego sięgnąć i z powodzeniem z niego skorzystać. Bogactwo haseł.
Słownik rozpoczyna się wstępem od autora i wykazem oraz objaśnieniem skrótów użytych w książce. Na końcu książki znajdziemy aneks z notami biograficznymi zasłużonych, nieżyjących już językoznawców Polski oraz Cyryla i Metodego. Osoby ujęte w aneksie (oprócz wspomnianych Cyryla i Metodego): Jan Niecisław Baudouin de Courtenay, Tytus Benni, Aleksander Bruckner, Witold Doroszewski, Henryk Gaertner, Andrzej Gawroński, Stanisław Jodłowski, Mieczysław Karaś, Jan Aleksander Karłowicz, Zenon Klemensiewicz, Onufry Kopczyński, Adam Antoni Kryński, Jerzy Kuryłowicz, Tadeusz Lehr-Spławiński, Samuel Bogumił Linde, Jan Łoś, Tadeusz Milewski, Kazimierz Nitsch, Jan Michał Rozwadowski, Mikołaj Rudnicki, Stanisław Słoński, Zdzisław Stieber, Stanisław...

Ewa | 2017-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2017