Piąta dyscyplina. Teoria i praktyka organizacji uczących się

Tłumaczenie: Helena Korolewska-Mróz
Wydawnictwo: Oficyna Ekonomiczna
THE FIFTH DISCIPLINE The artand Practice of The Learning Organization
838859785X

Ruch Organizational Learning jest jednym z najważniejszych zjawisk w teorii i praktyce zarządzania w Stanach Zjednoczonych w ostatnich latach , a organizacje uczące się - coraz powszechniejszym wcieleniem nowoczesnego modelu przedsiębiorstwa. Ruch ten został zainicjowany przez Petera Senge, którego nowatorskie rozwiązania po raz pierwszy zostały sformułowane właśnie w tej książce. - Autor...

- Autor prezentuje pięć podstawowych dyscyplin - technik samodoskonalenia się organizacji. Wyjaśnia wyczerpująco, posługując się przykładami: czym jest myślenie systemowe (tytułowa piąta dyscyplina') i jak je wykorzystać w organizowaniu pracy przedsiębiorstw,
jak usprawniać wadliwe mechanizmy organizacyjne, zgłębiając zarówno naturę błędu w podejmowaniu decyzji, jak i naturę sukcesu,
- w jaki sposób optymalizować twórcze możliwości jednostki, rozpoznawać i redukować ograniczenia w rozumieniu problemów oraz emocjonalne zagrożenia,
- jak budować prawdziwy zespół, będący czymś więcej niż sumą jednostek, zdolny do nieustannego rozwoju.

Uczące się organizacje to przyszłość także u nas. Książka jest bezcenną pomocą dla menedżerów zarządzających zespołami ludzkimi, żródłem wiedzy o nowoczesnym zarządzaniu dla pracowników naukowych, studentów i wszystkich zainteresowanych tą dziedziną.

źródło opisu: Oficyna Ekonomiczna 2003

źródło okładki: Zdjęcie autorskie