Rysunkowa podróż po Ameryce Południowej

Wydawnictwo: Kolumb
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
basiaggg

Czy chciałbyś przenieść się na chwilę do Ameryki Południowej? Zacząć od Ekwadoru, przemierzyć Peru i obejrzeć Ziemię Ognistą? Zobaczyć jakie przygody spotkały podróżującą rodzinkę z trójką małych dzieci? Dowiedzieć się jak podróżować z takimi maluchami, aby nie zwariować? W czerwcu 2014 autorka wraz z mężem i trójką dzieci w wieku 4.5, 2.5 oraz 0.5 roku wyruszyli na wyprawę do Ameryki...

W czerwcu 2014 autorka wraz z mężem i trójką dzieci w wieku 4.5, 2.5 oraz 0.5 roku wyruszyli na wyprawę do Ameryki Południowej: od Równika do Ziemi Ognistej. Po drodze, przemieszczając się niespiesznie zakupionym na miejscu kamperem, prowadzą bloga www.3dzieciaki2plecaki.pl. Powstaje też szereg zdjęć oraz historie z podróży malowane akwarelami. Te właśnie historie są główną częścią albumu. Dodatkowo znajdą się tam odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania, które jednym słowem można streścić: „Jak podróżować z małymi dziećmi?”

W albumie znajdziesz 3 części:
cz. I – Tak daleko z dziećmi? – czyli odpowiedzi na pytania „dlaczego?” i „jak?”
cz. II – Historie malowane w kamperze – akwarele malowane podczas podróży wraz z anegdotami
cz. III – PORADNIK – jak zorganizować egzotyczną podróż z dziećmi

źródło opisu: Wydawnictwo Kolumb, 2016

źródło okładki: Wydawnictwo Kolumb, 2016

slawek_t | 2017-03-05
Przeczytana: 26 lutego 2017

Autorka Basia Grzegorzewska razem z mężem Andrzejem i trójką małych dzieci – Kacprem, Konradem i Kają – przejechała całą Amerykę Południową. Swoje przygody, wrażenia i przemyślenia zebrała w książce „Rysunkowa podróż po Ameryce Południowej”.

Wszystko zaczęło się od marzeń Basi i Andrzeja o wielkiej podróży, ale i od dylematów, czy w taką podróż można udać się z malutkimi dziećmi, szczególnie z kilkumiesięczną córeczką. Historia rodziny autorki pokazuje, że można i że nie musi być to wcale takie trudne i pełne wyrzeczeń. Wręcz przeciwnie – okazuje się, że taka podróż ma mnóstwo zalet.

Bezcenne w tej książce wydaje się burzenie stereotypów dotyczących podróżowania w ogóle i podróżowania z dziećmi. Rodzina zbliża się do siebie. Dzieci w naturalny sposób poznają świat, uczą się języków. Poszerzają swoje horyzonty, rozumieją, że gdzieś, poza Polską, życie wygląda inaczej. Przestają bać się ludzi różniących się językiem, kolorem skóry czy sposobem myślenia. To bezcenne doświadczenia...