Być chrześcijaninem

Wydawnictwo: Wydawnictwo KUL
filozofia i etyka

Niniejsza praca jest adresowana do katechetów, uczniów szkół średnich, studentów i wszystkich tych, którzy chcą pogłębic treść i podstawy wiary; do tych którzy wątpią, by pomóc im przezwyciężyć trudności związane z wierzeniem; do tych którzy szukają Prawdy, Dobra, Miłości; do tych którzy się zagubili w życiu i nie mogą się odnależć lub utracili prawdziwą hierarchię wartości; wreszcie do agnostyków i niewierzących, którzy powaznie traktują swoje zycie i problemy egzystencjalne.
W pracy tej autorzy chcą pokazać, ze teologia i religia to nie tylko nauka o Bogu, ale i - a może przede wszystkim - o człowieku i świecie. Publikacja ma charakter pozytywny, otwarty na problemy ludzkie, społeczne i religijne. Pisana jest w duchu dialogu z inaczej myślącymi i tolerancji.
Nowe wydanie różni się od poprzednich. Wymieniono przede wszystkim niektóre teksty. Dokonano tego nie tyle w przeświadczeniu, że były złe ile, w nadziei, że nowsze ujęcia tematu są lepsze i uwzględniają najnowsze interpretacje teologiczne, odpowiadające potrzebom naszych czasów. Całość uzupełniono kilkoma nowymi opracowaniami zagadnień, których nie podjęto we wcześniejszych wydaniach.

źródło opisu: www.wydawnictwokul.lublin.pl

źródło okładki: www.wydawnictwokul.lublin.pl/