Stance

Wydawnictwo: Convivo
poezja polska
poezja
Abdita

Jerzy Kronhold - urodzony w 1946 w Cieszynie, poeta, współtwórca Nowej Fali, związany z grupą poetycką "Teraz". Absolwent wydziału reżyserii PWST w Warszawie. Prowadził antykwariat im. Juliana Przybosia w Cieszynie. Był konsulem generalnym RP w Ostrawie i dyrektorem Instytutu Polskiego w Bratysławie. Aktualnie mieszka na wsi w Puńcowie. "W Stancach jest wszystko, co najlepsze w...

"W Stancach jest wszystko, co najlepsze w dotychczasowej poezji Kronholda, podniesione do jeszcze wyższego poziomu. Cudowna jest ich swoboda, rozrzut i zręczny chwyt rytmiczno-melodyczny, który je scala. Są tu delikatne dźwiękowe i znaczeniowe echa polskiej poetyckiej tradycji. A nade wszystko horacjański ton, coś od Kochanowskiego. A baroku tylko tyle, żeby uszczęśliwiać konceptem".
Piotr Matywiecki

źródło opisu: http://www.taniaksiazka.pl/stance-jerzy-kronhold-p-844914.html