Sturmvogel

Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Fabryka Słów

Znany jest pod wieloma nazwami: Raj, Asgard, Amarawati, Highland, Hochland. Innymi słowy: Górny Świat. Marzenie ludzi w każdym miejscu i w każdym czasie. Tym bardziej, jeśli mogą się tam dostać jeszcze za życia. Czy taka zdolność stanie się dla nich błogosławieństwem czy przekleństwem? Czy przeniosą na Górę swoje namiętności, żądze, konflikty, wojny? W naszym świecie - tym Dolnym, jest rok 1945. Zbliżające się zakończenie wojny nieodwracalnie zmienia układ sił. Za pośrednictwem specjalnych agentów, działających w Górnym Świecie, naziści rywalizują z aliantami o zdobycie nad nim kontroli. Zanim przekonasz się, za kim się opowiedzieć, poznaj racje obu stron. Stań w jednym szeregu z agentami Erwina Sturmvogla i generała Donovana. Wejdź do Górnego Świata, w którym możesz stać się choćby ptakiem. Ale uważaj, abyś nie stracił skrzydeł, bo wtedy może Ci się nie udać wrócić do własnego ciała. I do własnego życia...

Erarth | 2014-06-16
Na półkach: Książki, Przeczytane
Przeczytana: 16 czerwca 2014

"Na początku był chaos" no i chaos był do samego końca ku mojemu zdziwieniu. To co właśnie przeczytałem jest najbardziej bolesnym marnotrawstwem papieru. Odradzam po wszechczasy to połączenie fantastyki, magów, smoków, horroru, pełzających rączek, duchów, historii, hitlera (celowo z małej), postapokalipsy, mutantów, dwóch ciał jednej świadomości i jeszcze wiele, wiele innych. Powieść jest właściwie o wszystkim o niczym, do końca nawet nie zrozumiałem przekazu tej książki i nie wiem dlaczego się skończyła, tak jak się skończyła, ale może to i lepiej dla mnie. Stanowczo odradzam, lepiej można umilić sobie czas w toalecie z pierwszą lepszą gazetą.

Martina | 2014-07-05
Przeczytana: 04 lipca 2014

Ciężko było mi na początku połapać się w całej tej nierzeczywistej rzeczywistości i innych tego typu zjawiskach w książce, ale im dłużej czytałam i zagłębiałam się w temat łatwiej było mi to wszystko zrozumieć. Im dalej byłam tym bardziej wciągała mnie ta cała aura snu i nie tylko. Tak czy inaczej zakończenie to coś co niesamowicie mnie zaskoczyło i sprawiło, że po całości pozostało mi pozytywne odczucie ;)

Marek Nowowiejski | 2014-10-05

No więc tak: Ja bym to raczej nazwał ściśnięciem do rozmiarów jednej średniej grubości książki pomysłów, wątków, postaci, elementów, które tworzą dość ciekawy, enigmatyczny świat, trochę oniryczny - gdyby to był cykl, być może obraz tego świata byłby pogłębiony i rozwinięty. A tak - dostaliśmy impresyjne przefajnowane dziwadło z galopującą akcją i z rewelacyjnym wprowadzeniem, brawurowo napisanym. W zasadzie mogłoby funkcjonować jako osobne opowiadanie i być może pierwotnie tak było.

A może to był zbiór pomysłów na grę fabularną przerobiony na jedną - niestety - powieść?

Grzegorz | 2011-05-29
Przeczytana: 2011 rok

Dużo ciekawych pomysłów i w zasadzie to wszystko. Dla mnie kompletny chaos luźno powiązanych wątków. Jakoś do mnie nie trafiła.

Piotrek | 2011-08-12
Przeczytana: listopad 2010

Taka sobie.... Szału nie ma i nie będzie. Pomysł eksploatacji wojny z Niemcami jako zwierzętami, niszowy.

Dawiro | 2011-07-07
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 01 czerwca 2011

Po przeczytaniu na okładce:

„Czy wierzysz w sny? Wiedz, że są tacy, którzy żyją w świecie swoich snów… ”

Od razu na myśl przyszłą nie dawno oglądana Incepcja.

„To świat znany pod wieloma nazwami: Raj, Asgard, Amarawati, Highland, Hochland. Czy ludzie przyniosą tutaj swoje żądze, konflikty, wojny? Wejdź do Górnego Świata, aby poznać jego tajemnice!”

Przed oczami zobaczyłem: Ludzie znaleźli sposób, aby przedostać się do Edenu i tam walczyć z aniołami o dostęp i władzę w nim.

Otwieramy książkę i zaczynamy lekturę pierwszego rozdziału(dwa razy zaczynałem go czytać) i jesteśmy świadkami dziwnego eksperymentu, w którym nie wiadomo o co chodzi dokładnie. Kolejne rozdziały ukazują nam, właśnie co?
Nie jestem do końca pewien, o co dokładnie chodziło w całej tej akcji. Naziście dowiadują się, że mają szczura, wybucha wielkie zamieszanie, tropienie szczura, jakieś przełączanie między górnym a dolnym światem, przedstawianie historii z perspektywy nazistów, aliantów, później jeszcze...

Frida | 2011-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2011

Siegając po tą książkę spodziewałam się czegoś innego. Mam pewien niedosyt. Ciekawy pomysł, nieszablonowy-ale wykonanie dużo gorsze. To tak, jakby z cudownych składników na ciasto przyrządzić mało apetyczny zakalec.
Samo "wymieszanie" dwóch światów, płaszczyzny realnej, bliskiej nam historii i świata górnego, przedstawienie innego oblicza Raju mogło wyjśc genialnie. Nie wyszło.
Za dużo mętliku. Mam wrażenie, że sam autor pogubił się trochę w losach swoich bohaterów, którzy, co trzeba przyznać, pomimo tego byli barwni i niejednopłaszczynowi.

Fidel-F2 | 2016-02-06

Przez całą książkę nic nie kumałem, nie wiedziałem kto jest kto, po co robi to co robi, co z tego wynika ani czy to dobrze czy źle, gdyby ktoś wyciął losowe 50 stron gdzieś ze środka książki to bym nie zauważył, pod koniec mniej więcej z grubsza chyba wiedziałem jaka idea przyswiecała autorowi, ale nie jestem pewien i gdyby ktoś teraz spytał to nie potrafiłbym odpowiedzieć. Kompletna strata czasu.

lori997 | 2014-08-12

Nie podzielam skrajnie negatywnych opinii związanych z tą książką. Nie jest to może arcydzieło sztuki pisarskiej, jednak - w mojej opinii - czyta się ją wartko i ciekawie. Akcja jest wciągająca, a sam pomysł budowania fabuły, która miesza historyczną rzeczywistość z Dolnym i Górnym światem jest trafiony. Raczej polecam, choć zabijać się o nią nie warto ;)

Robert | 2010-02-09

Książka ekstremalnie napisana. Tylko dla prawdziwych fanatyków rosyjskiej literatury fantastycznej.