Pieśń Elfa

Tłumaczenie: Natalia Łajszczak
Cykl: Pieśni i Miecze (tom 2) | Seria: Forgotten Realms
Wydawnictwo: ISA
Elfsong

Bardowie Waterdeep pamiętają historie z przeszłości. Ale czy na pewno? Nawet gdy śpiewają swoje ballady, tajemniczy czar wykrzywia im pamięć. Danilo Tahnn, Harfiarz i przyszły bard, wyrusza, by rozwiązać tę zagadkę. W wyprawie towarzyszy mu, jako wspólnik, jego śmiertelny wróg, efl-zabijaka Elaith Craulnobur. Stawką jest nie tylko przyszłość Faerunu, ale także jego przeszłość.

Książka jest lekka, przyjemna i klasycznie utrzymana w stylu, który lubię u autorki. Naiwnym.
Postacie poboczne są ledwie scharakteryzowane, działania i wybory często są naiwne i robione na siłę. Wątki urywają się nagle i nie ma co do nich wracać... Nie mniej, książka jest lekka, przyjemna i z łezką w oku dla miłośnika FR można poczytać. Na kilka popołudni, leniwych, nie wymagających ambicji i działań - warto dać się porwać Harfiarzom, podróżować z nimi i rozwikłać kilka zagadek...

Szafirolotek | 2013-09-06
Przeczytana: 2013 rok

Druga część cyklu znacznie bardziej przypadła mi do gustu względem swojej poprzedniczki, która stworzyła jako-taki punkt odniesienia dla reszty. Choć właściwie z powodzeniem można przypasować tę samą recenzję (http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4376/cien-elfa/opinia/14046046#opinia14046046) do ogółu, "Pieśń elfa" zyskuje na atrakcyjności dzięki nowemu wyzwaniu, stojącemu przed pogodnie usposobionym Danilem oraz towarzyszami jego podróży, z którymi bohater niekoniecznie pozostaje w przyjaznych stosunkach.

Nadciągające zło pozornie wydaje się błahym, jednak z biegiem akcji (która rzeczywiście przyspiesza!) powoduje ono spustoszenia nie tylko w Waterdeep, ale i całym Faerunie. Nie brak przy tym humoru i starć dwóch charakterów, co w połączeniu zapewnia czytelnikowi rozrywkę oraz przynosi chęć na więcej.

buła | 2018-09-29
Temptation | 2018-08-09