Allegro - kampania grudzień kat. romans

Kobiety z ulicy Grodzkiej. Weronika

Cykl: Kobiety z ulicy Grodzkiej (tom 4)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Literatura polska
Ag2S

Finał historii o rodzinnej klątwie, aptece „Pod Złotym Moździerzem” i kobietach, które w trudnych czasach potrafiły odczarować los. Jest rok 1938. Nad Europą zawisły czarne chmury. Matylda nadal próbuje odnaleźć zaginioną przyjaciółkę. Wszystkie tropy prowadzą do ogarniętego nazistowskim szaleństwem Berlina. W tym samym czasie młoda kobieta odkrywa, kto naprawdę jest miłością jej życia....

W tym samym czasie młoda kobieta odkrywa, kto naprawdę jest miłością jej życia. Ukoronowaniem tego uczucia staje się córeczka Weronika.
Niestety, rodzinna klątwa znów daje o sobie znać. Kilka miesięcy po narodzinach dziecka wybucha wojna, Matylda musi się rozstać się ze świeżo poślubionym mężem i całą swoją miłość i energię poświęcić córeczce. Jak się wkrótce okaże, mała Weronika nie będzie jedynym dzieckiem, które znajdzie miłość i opiekę w domu przy Grodzkiej.
Czy bohaterkom powieści uda się ostatecznie przezwyciężyć rodzinną klątwę? Odpowiedzi trzeba szukać w powojennym Paryżu.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Wszystkie powieści o "Kobietach z ulicy Grodzkiej" są piękne i wzruszające. Jednak "Weronika"chyba najbardziej jest bliska mojemu sercu.
Główną bohaterką jest dalej Matylda, która po dramatycznych wydarzeniach z poprzedniego tomu, wreszcie po trochu przychodzi do siebie.
Zdaje sobie sprawę, że szczęścia nie trzeba szukać, bo ma go na wyciągniecie ręki od tylu lat, tylko zaślepiona miłością nawet go nie zauważała, tylko traktowała jak brata.
Jest więc ślub, a potem razem z mężem wyjeżdżają do Berlina w poszukiwaniu przyjaciółki Meli, prawdopodobne sprzedanej przez handlarzy ludźmi. I mamy taki delikatny watek sensacyjny, który o mało nie kończy się dla Matyldy tragicznie.
A potem na świat przychodzi córeczka, a mąż dostaje powołanie do wojska.
I zaczyna się koszmar wojny, walka o przetrwanie, strach, głód i niepewność co przyniesie kolejny dzień. Matylda ma czego się obawiać, bo wzięła do siebie młodą Żydówkę Rózię, a wiadomo czym to mogło skończyć się dla całej rodziny. Pomagała...

Nina | 2017-06-03
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2017
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Ależ miło było wrócić na Grodzką i spotkać starych znajomych. Chociaż miło to może nie jest właściwe słowo, gdyż spotykamy się z nimi w czasie wojny,kiedy miło to raczej ostatnie słowo, którego można byłoby użyć.
Było bardzo ciekawie, doczekaliśmy się finału losów Matyldy z poprzedniego tomu (cóż to biedne dziewczę musiało przeżyć!). Na szczęście los uśmiechnął się i do niej ale o tym musicie przeczytać już sami. Ja żałuję tylko jednego - to już koniec, już nie będzie kolejnego tomu, trzeba się pożegnać z przeklętymi kobietami z Grodzkiej.

żurawie_origami | 2017-09-10
Przeczytana: 10 września 2017

Nie wystawiam gwiazdek bo postanowiłam nie kończyć tej książki. Stwierdziłam, że już zbyt dużo czasu straciłam na trzy poprzednie i teraz szkoda mi znów tracić na coś, co jak dla mnie jest bardzo nudne. A zapowiadało się bardzo ciekawie, nie dość że przedwojenny Kraków to sprawa handlu żywym towarem i rodzinna klątwa. Dla mnie nuda, kiepski styl pisania i mało wiarygodni bohaterowie. Nie polecam całej serii.

Gosia | 2017-07-16
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 16 lipca 2017

Bardzo polubiłam serię o kobietach z ulicy Grodzkiej i żałuję że ta już jest ostatnia. Matylda poszukuje swojej przyjaciółki Meli, która wyjechała robić karierę filmową do Berlina. Niespodziewanie odnajduje miłość, która była tuż obok niej. Nadchodzą czasy wojny i trzeba sobie jakoś poradzić w tych trudnych czasach. Bardzo dobrze i szybko czytało się tą książkę.

Agacha | 2017-05-22
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 19 maja 2017

Tym, którzy czytali poprzednie części sagi, książki nie trzeba polecać. Tym, którzy jeszcze nie czytali, radzę sięgnąć po pierwszą część: "Hanka". Warto.

Madi | 2018-03-25
Przeczytana: 25 marca 2018

Po długiej przerwie wreszcie dostałam się do ostatniej już historii kobiet z ulicy Grodzkiej.Niektóre wątki zdążyły już wyjść mi z głowy ,ale w miarę czytania pomału sobie przypominałam.
Są tu opisane dalsze losy Matyldy,która mimo wybuchu II wojny światowej dzielnie prze do przodu, nie poddaje się, zawsze znajdzie sposób na wyjście z trudnej sytuacji.
Całą sagę czyta się jednym tchem.
Dla mnie to była na prawdę cudowna przygoda.

syla50 | 2018-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2018

Jak i poprzednie tomy ten też mnie porwał. Tym bardziej że w tle II wojna światowa. Cieszę się że jeszcze jeden tom przede mną:)

Grażyna | 2018-01-17
Przeczytana: styczeń 2018

Całą sagę o kobietach z ulicy Grodzkiej przeczytałam. Mam może lekki niedosyt,ale właściwie jak dla mnie nie musi być kontynuacja....Tak jak się zakończyło pozwala mi na spokojne przyjęcie losów bohaterów....Kraków ,losy rodziny od 1890 roku do 1957 to szmat czasu.Z przyjemnością przez te wszystkie lata towarzyszyłam głównie Wiktorii i Matyldzie....i właśnie te są moimi ulubienicami....Klątwa od której w ogóle się zaczęło dodała powieści "pikanterii" i "smaczku" dzięki którym niekiedy musiałam zarwać nocki....bo trudno było mi się oderwać....

Biblioteczka Rudej | 2017-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2017

Chyba nie spodziewałam się tak dobrej książki. Długo zwlekałam z jej przeczytaniem i teraz klnę na własną głupotę,bo ta cześć okazała się równie zajmująca co pozostałe.
Autorka rzetelnie oddaje obraz wojennego Krakowa
,A Weronika jest tak ciepła,że nie sposób jej nie polubić. Chociaż poprzednie części czytałam dość dawno to wystarczył rozdział,a klapki w głowie się odblokowały.

Katula | 2017-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2017

Zdecydowanie:
- cudowna
- niepowtarzalna, jak cała sagą o Kobietach z ulicy Grodzkiej
- polecam.....
Lektura obowiązkowa dla tych, którzy:
- przeczytali, albo i nie tomy I - III, ale lepiej zacząć od początku
- lubują się w dobrej literaturze obyczajowej,
- lubują się w literaturze polskich autorek,
- kochają Kraków

I tylko żal, ogromny żal, że to już koniec.......