Podstawy kliniczne fizjoterapii w dysfunkcjach narządu ruchu

Wydawnictwo: MediPage
zdrowie, medycyna

Podręcznik Podstawy kliniczne fizjoterapii w dysfunkcjach narządu ruchu, wydany przez zespół pracowników naukowo-dydaktycznych Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, pod redakcją Janusza Nowotnego, jest pierwszym na rynku polskim, oryginalnym opracowaniem adresowanym do studentów fizjoterapii i fizjoterapeutów. Jest on dostosowany do aktualnych standardów kształcenia na tym kierunku studiów i zawiera istotne dla fizjoterapeutów wiadomości o różnych jednostkach chorobowych, ważne dla programowania procesu rehabilitacji i zrozumienia uwarunkowań jego skuteczności oraz przeciwwskazań do stosowania zabiegów fizjoterapeutycznych a w zakresie ortopedii i traumatologii, reumatologii, neurologii oraz neurologii dziecięcej.&Podstawowe wiadomości o poszczególnych chorobach opisano w ujęciu typowym, ale z wyeliminowaniem treści zbędnych dla fizjoterapeutów. Uwzględniono przede wszystkim mechanizmy i dynamikę rozwijających się zmian, ich odwracalność, mechanizmy kompensacyjne i powiązania przyczynowo-skutkowe pomiędzy poszczególnymi objawami. Rokowanie, zejście choroby i jej skutki, przedstawiono natomiast z uwzględnieniem rodzaju i stopnia niepełnosprawności, a całość w stopniu niezbędnym w praktyce fizjoterapeutycznej, umożliwiającym racjonalne stosowanie środków fizjoterapii i planowanie procesu rehabilitacji.&& &

książek: 2045
mniejniznic | 2013-12-30