Powstanie - księga 2

Wydawnictwo: ISA

Quenthel Baenre ustępuje rangą wyłącznie matce opiekunce i jest najpotężniejszą kapłanką Lolth w Menzoberranzan. Kiedy Pajęcza Królowa milknie, Quenthel zostaje powierzone zadanie poprowadzenia wyprawy mrocznych elfów, która może ocalić Menzoberranzan, albo skazać je na wieczne potępienie. W towarzystwie czarodzieja Pharauna Mizzryma, fechmistrza Rylda Argitha, najemnika Valasa Hune i bezwzględnego draeglotha Jeggreda kapłanka wyrusza do kupieckiego miasta Ched Nasad, aby ustalić przyczynę milczenia Lolth. Czy kara spotkała tylko Menzoberranzan? Czy może wszystkie drowy? Czy umilkła tylko Lolth, czy wszyscy bogowie? Odpowiedzi na te pytania zdecydują o losie całej rasy drowów i przyszłości Podmroku. Jeśli potężne mroczne elfy osłabną, podziemny świat czeka POWSTANIE Wojna Pajęczej Królowej zatacza coraz szersze kręgi. Starannie wybrana drużyna zaprawionych w bojach drowów rozpoczyna podróż przez zdradliwy Podmrok, który ogarnia wojenna zawierucha. Celem ich podróży jest kupieckie miasto Ched Nasad, brama do potężnego Menzoberranzan. Ich droga wiedzie przez samo jądro ciemności, zaś podziemny świat trzęsie się w posadach. Bowiem gdy fale uderzeniowe wojny domowej przejdą przez jego pełne pajęczyn jaskinie i drow zwróci się przeciwko drowowi, Ched Nasad będzie skazane na zagładę. Druga z epickiej serii sześciu powieści zrodzonych z płodnej wyobraźni R.A. Salvatore?a i wybranej grupy najnowszych, najbardziej obiecujących pisarzy gatunku. Przyłącz się do nich, gdy rzucą nieco światła na najmroczniejsze zakamarki świata Forgotten Realms, wprawiając w popłoch kryjące się w nich pająki. Okładka: miękka; Rok wydania: 2003;

Zepo | 2016-04-24
Ireneusz Czapski | 2015-03-08