Przeziębienie i grypa

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Lekarz rodzinny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
zdrowie, medycyna

Zdrowie w pigułce Kto z nas nigdy nie był przeziębiony albo nie miał grypy? Zakażenia górnych dróg oddechowych są charakterystyczne dla okresu jesienno-zimowego. Ludzie często stosują pojęcia przeziębienie i grypa zamiennie. Nie zdają sobie sprawy z tego, że prawidłowa diagnoza choroby ułatwia jej leczenie i pomaga złagodzić objawy. Z tej książki dowiesz się, jak rozpoznać grypę, a jak przeziębienie. Poznasz także skuteczne metody leczenia obu infekcji. Znajdziesz odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań, między innymi: W jaki sposób przenoszona jest każda z tych chorób? Jakie objawy są typowe dla przeziębienia, a jakie dla grypy? Jak zapobiegać infekcjom dróg oddechowych i jak je leczyć? W jakich sytuacjach trzeba koniecznie udać się do lekarza? Seria Lekarz rodzinny to nieocenione źródło informacji pomagające zrozumieć podstawowe zagadnienia związane z daną chorobą. Informacje są przedstawione w dostępny sposób i nie pomijają żadnych istotnych szczegółów. Wszystkie książki powstały pod czujnym okiem ekspertów, w oparciu o najnowsze, kompleksowe dane. Weź swoje zdrowie we własne ręce i zacznij aktywnie wpływać na przebieg choroby. Tak wiele zależy od Ciebie. Joanna Tylżanowska-Kisiel jest lekarzem medycyny, specjalistą alergologiem, pulmunologiem oraz pediatrą. Jako lekarz-praktyk przez wiele lat pracowała na oddziale dziecięcym w szpitalu w Otwocku. Obecnie jest zatrudniona w kilku poradniach alergologicznych, m.in. w Warszawie, Otwocku i Siedlcach.