Częstość występowania nowotworów w Polsce sprawia, że styka się z nimi w swej praktyce każdy chirurg.Edycja polskiego podręcznika współczesnej chirurgii onkologicznej odpowiada zainteresowaniom i potrzebom lekarzy różnych specjalności, przed wszystkim ze względu na wyczerpujące opracowanie tematu i doświadczenie zawodowe Autorów, reprezentujących wiodące ośrodki onkologiczne i chirurgiczne w Polsce.Czterotomowa Chirurgia onkologiczna łączy standardy medycyny opartej na faktach z zasadami dobrej praktyki klinicznej. Tomy 1 i 2 poświęcone są podstawom chirurgii onkologicznej, diagnostyce i zagadnieniom leczenia wielospecjalistycznego.W tomach 3 i 4 omówiono chirurgiczne sposoby leczenia nowotworów poszczególnych narządów i układów.