Interpretacja wyników badań

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Lekarz rodzinny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
zdrowie, medycyna

Zdrowie w pigułce Badania laboratoryjne krwi i moczu pomagają wykryć wiele niebezpiecznych chorób. Często są one niezbędne do prawidłowego zdiagnozowania stanu zdrowia pacjenta. Warto je przeprowadzać nawet wtedy, gdy czujemy się zdrowi, ponieważ mogą one przyczynić się do wykrycia choroby we wczesnym stadium, jeszcze przed wystąpieniem jej objawów. Interpretowanie wyników badań laboratoryjnych należy oczywiście do zadań lekarza, jednak każdy pacjent powinien mieć przynajmniej podstawową wiedzę na ten temat. W książce poruszono między innymi takie zagadnienia, jak: przygotowanie do badań, posiew moczu, badanie OB i morfologia, analiza poziomu cholesterolu i krzepnięcia krwi, wykrywanie cukrzycy, interpretacja wyników badań. Seria Lekarz rodzinny to nieocenione źródło informacji pomagające zrozumieć podstawowe zagadnienia związane z daną chorobą. Informacje są przedstawione w dostępny sposób i nie pomijają żadnych istotnych szczegółów. Wszystkie książki powstały pod czujnym okiem ekspertów, w oparciu o najnowsze, kompleksowe dane. Weź swoje zdrowie we własne ręce i zacznij aktywnie wpływać na przebieg choroby. Tak wiele zależy od Ciebie. Katarzyna Wrotek jest doktorem nauk medycznych, specjalistą chorób wewnętrznych i alergologii. Przez wiele lat była pracownikiem naukowo-dydaktycznym Akademii Medycznej w Warszawie. Obecnie pracuje jako alergolog w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym.

Wiktor Bogacki | 2016-06-03
Na półkach: Bizarre, Przeczytane