Mądrość miłości. Rzecz o duchowości Edyty Stein

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezji Pelplińskiej "Bernardium" w Pelplinie
religia
Kapibara

Życie i dorobek naukowy Edyty Stein przetrwały próbę czasu. Czyta się ją i komentuje z coraz większym zainteresowaniem, o czym świadczą prace dyplomowe, artykuły i książki powstałe na bazie jej twórczości. W ten sposób Opatrzność przybliża godzinę jej misji: na tle przemijalności i ulotności struktur świata, ukazuje w niej i przez nią niepodważalny i niezniszczalna punkt odniesienia do tego, co trwałe i wieczne.

Dzięki metodycznemu wyszkoleniu i precyzji wysnuwania wniosków z fenomenów, Edyta może dzisiejszemu człowiekowi skutecznie dopomóc do odkrycia wiary religijnej. Z całym autorytetem jednej z największych uczonych naszych czasów ukazuje, że wiara nie należy tylko do intymnych przeżyć duszy czy też doświadczeń mistycznych, ale jest również sprawą uczciwego i szczerego poszukiwania i rozeznania intelektu.

Prezentowana książka, ukazując szeroki wachlarz twórczości Edyty Stein, stara się przede wszystkim odczytać ucieleśnione w niej przesłanie do świata. Wykorzystując - w duchu metody fenomenologicznej - konkretne fakty i fenomeny jej życia, pragnie oświetlić to, co Edyta sama chciała stawić w świetle - przekazane jej posłannictwo. Poprzez swoje rozumienie Boga i Kościoła a przede wszystkim przez swoje serdeczne rozumienie człowieka naszego stulecia, pragnie mu dopomóc wyjść z jego zagubienia, aby mógł odzyskać utraconą wolność ducha.

źródło opisu: Wydawnictwo Diecezji Pelplińskiej "Bernardiu...(?)

źródło okładki: http://tczew.teolog.pl

Kapibara | 2017-02-28